2 YILDA 223 BİN METRE ALT YAPI VE 249 BİN TON SICAK ASFALT SERİMİ YAPILDI

2 YILDA 223 BİN METRE ALT YAPI VE 249 BİN TON SICAK ASFALT SERİMİ YAPILDI

           

Aksaray Belediyesi vatandaşlara refah, kaliteli ve sorunsuz bir yaşam alanı oluşturabilmek adına 2 yılda 223 Bin metrelik alt yapı çalışması ve 249 bin ton sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile şehir genelinde başlatılan asbest boru değişimi ile alt yapıda başlatılan köklü değişimlerin ilk adımı atılmıştı. Aksaray Belediyesi ekipleri şehir genelinde 108 kilometrelik alanın asbest borudan kurtulması için çalışma başlattı. Hedeflenen 108 kilometrenin 55 kilometresi 2 yıl içerisinde gerçekleştirildi. Asbest Borular, uzun yıllar boyunca kullanıldığı için sık sık arızalara ve su kesintilerine neden oluyordu. Ömrünü tamamlayarak insan sağlığına da zararlı hale gelen asbest borular uzun ömürlü sağlığa zararsız Polietilen borularla değiştirilmesine devam ediliyor.

Aksaray Belediyesi’nin alt yapı alanında asbest boruların değiştirilmesinin yanı sıra kanalizasyon hatlarının yenilenmesi, yağmur suyu şebeke hatlarının oluşturulması içme suyu şebekelerinin hatları alanında da ciddi oranda bir atılım gerçekleştirdi.  Kanalizasyon çalışmaları kapsamında 107 Bin 685 metre yeni kanalizasyon hattı yapıldı. 10 Bin 264 metre yeni yağmur suyu hattı ve 50 Bin 600 metre içme suyu hattı yapıldı.

Alt yapının şehrin geleceği olduğunun bilincinde olarak çalışmalar yapan Belediye ekipleri alt yapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde sıcak asfalt serimi, sathi kaplama yol yapımı, kaldırım yapımı ve yeni yol açma çalışmaları gibi çalışmaları da eş zamanlı olarak gerçekleştirdi.

Aksaray Belediyesi ekipleri sıcak asfalt serim çalışmalarında 2 yılda rekor seviyelere ulaştı. 249 bin ton sıcak asfalt şehrin birçok noktasındaki yollara serildi.

Vatandaşlara kolay ulaşım imkanı sunmak adına yapılan sıcak asfalt serim çalışmalarının yanı sıra 110 kilometre sathi kaplama yol yapımı, 62 kilometre uzunluğunda yeni yolun açılması gibi çalışmalarda belediye ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalardan oldu.

Tarih: 2021-07-01 12:12:03
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +