2 YILDA YAPILAN 86 PROJENİN TANITIMI YAPILDI

2 YILDA YAPILAN 86 PROJENİN TANITIMI YAPILDI

937 NEDİR? SORUSUNUN CEVABI PROJE LANSMANINDA VERİLDİ

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 2 yılda hayata geçirdiği 86 projenin tanıtımını gerçekleştirdi.

Bilim Merkezinde düzenlenen proje lansman programında Aksaray Belediyesi’nin 937 Nedir? Sorusu ile billboardlarda ve sosyal medyada başlatmış olduğu etkinliğinde cevabı verilmiş oldu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in sunumu ile gerçekleşen proje lansman toplantılarına Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının İdari Ve Mülki Amirleri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi içerisinde gerçekleşen tanıtım toplantısı 2 gün sürdü. Programda İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son dönemlerde gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası çalışmalar ve Aksaray Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeleri konu alan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Sinevizyon gösterilerinin ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ilk olarak Bilim Merkezinin tanıtımını yaptı. Bilim Merkezini tanıtan Başkan Dinçer, şehre vizyon katacak projeleri tek tek ele aldı. Başkan Dinçer, projelerde gelinen son aşamaları görsel materyaller ile katılımcılara aktardı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in sunumunu dikkatle dinleyen katılımcılar sırasıyla Katı Atık Depolama Tesisini, Yeni Belediye Hizmet Binasını, Atık Geri Getirme Merkezi, Kentsel Dönüşüm, Millet Bahçesi, Millet Kıraathanesi, Kitap Konakları, Atık Su Arıtma Tesisi, GES Projeleri, Asbest Boruların Değiştirilmesi, Yeşil Alan Varlıklarının Artırılması, Mahalle Konakları, Selçuklu Külliyesi, Bedir Muhtar Külliyesi, Muhtarlık Ofisleri, Yeni Pazar Alanları, Tarihi Mekanların Restorasyonu, Sıfır Atık Projesi, Orman Alanları, Mesire Alanı, Tacin Parkı, Yeni Çocuk Oyun Parkları, Akıllı Bisiklet Yolları, Ulaşıma Kazandırılan Yeni Araçlar, 50 Metrelik Ve 25 Metrelik Yeni Bulvar Çalışmaları, Evde Bakım Hizmetleri, Çorba Evi Projeleri, Engelli Koordinasyon Merkezi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Sevgi Evleri, asfalt serim çalışmaları ve  temel belediyecilik hizmetleri konusunda detaylı olarak bilgilendirildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tamamlanan projeleri ve yapımına devam edilen projelerin 937 Milyon TL gibi büyük bir bütçe ile gerçekleştirildiğini vurguladı. Başkan Dinçer, vatandaşların ilgi ve ihtiyaçlarına göre projeleri gerçekleştirdiklerini ifade etti. Projelerin her aşamasında istişarelerle hareket ettiklerini belirtti. Projelerin temel atma törenlerine ve açılışlarına il protokol üyeleri ve tüm vatandaşların katılım sağlamasını istedi.

Proje tanıtım toplantısına katılan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Belediye Başkanımızın tüm olumsuz gelişmelere rağmen bu kadar projeyi hayata geçirmesi kolay iş değil. Kütüphanelerimiz, Millet kıraathanelerimiz, spor tesislerimiz, bilim merkezlerimiz, pazar yerlerimiz ve diğer hizmetlerin hepsi, halkımızın ihtiyacı olan işler. İnşallah yaptığı hizmetlerin de arkası geleceğine inanıyorum. AK Parti İl Teşkilatı olarak bize de düşen görev bu hizmetleri tüm halkımıza anlatmaktır. Başkanımızı ve ekibini yaptığı hizmetlerden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” Dedi.

Proje tanıtım toplantısına katılan katılımcılar bu kadar kısa bir zamanda şehrin birçok sorununu çözecek projelere imza attığı için Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i tebrik ettiler. 

Tarih: 2021-07-02 14:13:56
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +