AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇAĞRI !

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇAĞRI !

“BARINMA SORUNU YAŞAYAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZ BELEDİYEMİZE BAŞVURU YAPABİLİRLER”

KYK yurtlarına ve diğer yurtlara öğrencilerin yerleştirme işlemlerinin devam etmesi, kiralık ev bulamama gibi nedenlerden dolayı kalacak yeri olmayan üniversite öğrencilerine, Aksaray Belediyesi el uzattı. Öğrenciler Belediye aracılığı ile kamu misafirhanelerinde ve otellerde misafir edilecek.

Aksaray Üniversitesini kazanıp kayıt yaptıran öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK yurtlarına yerleştirmeleri yapılıncaya veya barınma ihtiyacını karşılayana kadar, Belediye tarafından kiralanan kamu misafirhanelerinde ve otellerde misafir edilecek.

Aksaray Belediyesi yetkilileri barınma ihtiyacı olan öğrencilerin Belediyeye ait 444 55 68 çağrı merkezi numarasından ve 0552 888 68 68 numaralı whatsApp hattından iletişim kurarak durumlarını bildirmeleri gerektiğini ifade ettiler. Barınma ihtiyacını bildiren öğrencilerin ücretsiz olarak otellere yönlendirileceklerinin bilgisini paylaştılar.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’a gelen hiçbir öğrencinin barınma sorunu yaşamaması adına başlattığı uygulama Aksaray Üniversitesi öğrencileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Başkan Dinçer öğrencilerin barınma ihtiyacının karşılanmasına yönelik başlattığı çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada şu açıklamalarda bulundu; ‘’Aksaray’a gelen her vatandaş gibi eğitim amaçlı gelen gençlerimizde bizlerin misafiridir. Belediyemizin çağrı merkezlerinden bizlere ulaşarak barınma ihtiyaçlarını bildirmeleri durumun da kendilerini kamu misafirhanelerimizde ve otellerde misafir edeceğiz. Hiçbir gencimiz Aksaray’da barınma problemi yaşamayacak.’’ İfadelerini kullandı.

Tarih: 2021-09-23 13:43:31
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +