AKSARAY BELEDİYESİ KURBAN KESİM YERLERİNİ BELİRLEDİ

AKSARAY BELEDİYESİ KURBAN KESİM YERLERİNİ BELİRLEDİ

 

Aksaray Belediyesi kurban bayramında vatandaşların hijyenik ortamlarda sorunsuz bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için yer belirlemelerini yaparak hazırlıklara başladı.

 Aksaray Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı koşullarda Kurban ibadetini yerine getirmesi için gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından 12 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirlendi. Kurban satışları Aksaray Ticaret Borsası yanı modern hayvan pazarında yapılıyor.

Kurban satış noktasında kurbanlık hayvanların belge ve sağlık kontrolleri veteriner hekimler tarafından kontrol edilecek. Ayrıca kurban satış ve kesim noktalarında yaşanacak olası trafik yoğunluğunu önlemek için belediye ulaşım hizmetleri müdürlüğü ekiplerince bir dizi tedbirler alındı.

Aksaray Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini yerine getirirken işlerini kolaylaştırmak için Kurban kesim noktalarına caraskal kuracak. Temizlik ekipleri, bayram boyunca kurban kesim alanlarında oluşan atıkları sık sık temizleyecek. 

 

Belirlenen Kurban Kesim Yerleri:

Yeni Mahalle - Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesi

Fatih Mahallesi – Pazar Pazarı alanı

Büyük Bölcek Mahallesi – Cumartesi Pazar alanı

Kurtuluş Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı

Coğlaki Mahallesi – Pazartesi Pazar alanı

Hacılar Harmanı ve Selçuklu Mahallesi –Perşembe Pazar alanı

Cumhuriyet Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı

Yavuz Sultan Selim Mahallesi- Çarşamba Pazar alanı

Kılıçarslan Mahallesi - Salı Pazar alanı

Şifahane Mahallesi – Cuma Pazar alanı

Saray Entegre Et Tesisleri- Ankara Yolu üzeri

Koçaş Entegre Et Tesisleri – Ankara Yolu Üzeri

 

Belediye tarafından belirlenen kurban kesim yerleri dışında, park, cadde, sokak, meydan, yol gibi kamuya açık yerlerde kurban kesimi gerçekleştirenler hakkında yasal işlem başlatılacak.

 

Firari kurbanlıklar için önlemler alındı

 

Aksaray Belediyesi, her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda da sahibin elinden kaçan kurbanlıklar için önlemini aldı. Bayramda kaçan kurbanlar için belediyede ekipler hazır olarak bekleyecek.

Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar Alo 153 veya (382) 213 54 92 no’lu telefon hattında yardım isteyebilecek.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi Yeni Mahallede bulunan Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesinde çadır kurarak vatandaşlara kavurma ikramında bulunacak.

Tarih: 2021-07-12 14:29:08
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +