BAŞKAN DİNÇER; ‘’44 BİN AĞACI, 300 BİN ÇALI FİDESİNİ VE 400 BİN SÜS BİTKİSİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDUK’’

BAŞKAN DİNÇER; ‘’44 BİN AĞACI, 300 BİN ÇALI FİDESİNİ VE 400 BİN SÜS BİTKİSİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDUK’’

 

Şehir Merkezindeki yeşil alan varlıklarının artırılması adına çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri 2 yılda 44 Bin fidanı toprakla buluşturdu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte ‘Yeşil Bir Aksaray İçin’ sloganı ile başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Aksaray’ın iklim ve toprak yapısına uyumlu meşe, çınar, ladin ve şeker akçaağacı gibi 44 bin fidan dikildi.

Ağaçlandırma çalışmaları Aksaray Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde Öğretmenler anısına oluşturulan hatıra ormanının yanı sıra Belediyeye bağlı park ve bahçeler, okul cami gibi alanların bahçelerine piknik alanlarına, cadde sokak ve orta refüjlerde yapıldı.  

Belediyeye bağlı ekiplerce yeni ağaçların dikilmesinin yanı sıra mevcut bulunan ağaçların mevsimlik bakımları ve sulama gübreleme işlemlerinden taviz verilmedi.

Aksaray Belediyesi ekipleri ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra yaklaşık 400 Bin mevsimlik süs bitkisini ve yaklaşık 300 bin çalı fidesi ile parklarda cadde sokak ve orta refüjlerde görsel şölen oluşturdu. Toprakla buluşturulan 400 Bin mevsimlik süs bitkisinin 30 Binini kendi seralarında üreterek fidenin hem uzun ömürlü olmasını sağladı hem de Belediye Bütçesine katkı sağlanmış oldu.

Şehir genelinde yapılan ağaçlandırma çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada 44 Bin ağacı, 374 Bin süs bitkisini ve 120 bin çalı bitkisini toprakla buluşturduklarını duyurdu Başkan Dinçer, ’Yeşil Bir Aksaray İçin’ ağaçlandırma çalışmalarının artarak devam edeceğini belirtti.

 

Tarih: 2021-06-21 15:06:43
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +