BAŞKAN DİNÇER; “AHİLİK, İYİ AHLAKIN, DOĞRULUĞUN, KARDEŞLİĞİN VE YARDIMSEVERLİĞİN SEMBOLÜDÜR”

BAŞKAN DİNÇER; “AHİLİK, İYİ AHLAKIN, DOĞRULUĞUN, KARDEŞLİĞİN VE YARDIMSEVERLİĞİN SEMBOLÜDÜR”

Ahilik haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Ticaret İl Müdürü İsmail Sevim, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Minibüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, Ağaç İşleri Odası Başkanı Mesut Konuk, Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Tekin, Fırıncılar, Lokantacılar Odası Başkanı Halis Altınsoy, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ülkü Yaşar Altın, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Doğan’dan oluşan heyet Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i ziyaret etti.

Her yılın Eylül ayında kutlanan Ahilik Haftası kutlama etkinliği hakkında bilgi veren Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Ahiler komitesinin yılın ahisi olarak yıllardır esnaflık yapan Şaban Kocagöl’ü belirlediğini açıkladı. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yılın ahisi seçilen Şaban Kocagöl’ü tebrik ederek emek ve alın terini vatanseverlik duygularıyla birleştiren esnaf ve meslek kuruluşlarının Ahilik Haftası’nı kutladı.

Ahiliği; iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzel meziyetlerin birleştiği bir sosyo-ekonomik düzen olarak tanımlayan Başkan Dinçer, “Ahilik sadece ticari bir meşguliyet değil, manevi değerlerimizin, geleneklerimizin, kültürümüzün muhafızıdır. Toplumsal dokunun, sosyal dayanışma ve adaletin teminatıdır. En önemlisi de güvenilirliğin, dürüstlüğün ve hoşgörünün sembolüdür. Ahilik haftası münasebetiyle tüm esnaf ve sanatkârlarımızın ahilik haftasını kutluyor, esnaflarımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Dinçer, ahilik geleneğini sürdüren esnaf ve tüm meslek gruplarına teşekkür ederek Komite tarafından yılın ahisi seçilen Şaban Kocagöl’ü tebrik etti.

Tarih: 2021-09-14 16:17:26
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +