BAŞKAN DİNÇER’DEN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER’DEN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; ‘’15 TEMMUZ MİLLİ İRADEMİZE SAHİP ÇIKTIĞIMIZIN TÜM DÜNYAYA İSPATIDIR’’

 

15 Temmuz gecesi aziz milletimiz, liderine, demokrasisine, bağımsızlığına sahip çıktığı ve bunu tüm dünyaya bir kez daha ispatladığı gecedir.

Milletimizin demokrasi savaşı verdiği o karanlık gecede Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içine sızmış FETÖ örgütüne mensup bir grup terörist milletimizin birliğine, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve Cumhurbaşkanımızın üzerinde toplanan milli iradeye kast ederek bir kalkışma başlattılar.

Darbelerle çok defa sınanmış milletimiz 15 Temmuz Gecesinde ‘’Menderes’i koruyamadık ama Erdoğan’ı yedirmeyiz’’ diyerek ölüme meydan okudu.

Hainlerin kalkışmış olduğu darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu dik duruş ve kararlılık milletimize cesaret verdi. Milletimiz o gece darbecilere geçit vermedi.

15 Temmuz gecesi bütün bir millet olarak; Milletimizin siyasal bilinci ve ferasetini hafife almaya kalkanlara, bu millet ülkesine ve liderine sahip çıkmaz diye hesap yapanlara ve bunun üzerinden strateji belirleyenlere çok açık bir mesaj verdik. Verdiğimiz bu mesajda kimsenin artık bu milleti ne darbeyle ne terörle ne de vesayetçi yapılarla esaret altına alma girişimlerine cesaret edemeyeceğini anlattık. 

Bağımsızlığımızdan ödün vermemek ve demokrasimize sahip çıkmak adına şehit vererek ve gazi olarak bedel ödedik.

Cumhurbaşkanımızın ferasetli yönetim anlayışı ve milletimizin desteği ile Bağımsızlık haklarımızı sınırlayacak her türlü anlayışı ortadan kaldırmanın mücadelesini veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet, muhterem ailelerine sabırlar diliyorum. Kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Tarih: 2021-07-14 14:37:42
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +