BAŞKAN DİNÇER'DEN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARINA MÜJDE GELDİ

BAŞKAN DİNÇER'DEN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARINA MÜJDE GELDİ

 

Yeni Sanayi Sitesi Projesinin 1. Etabından herhangi bir nedenle faydalanamayan Sanayi esnafları için 2. Etabın yapılacağının müjdesi Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’den geldi.

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde geçtiğimiz dönemlerde bölgesel istihdamı sağlamak, esnafları kira öder gibi iş yeri sahibi yapmak ve vatandaşlarında nezih ortamlarda hizmet almalarını sağlamak için 1620 dükkândan oluşan Yeni Sanayi Sitesi için inşaat çalışmaları başlatılmıştı.

 Yeni Sanayi Sitesi projesinde sona yaklaşılırken Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’den bir Sanayi Sitesi esnaflarına bir müjde geldi. Yeni Sanayi Sitesi 1. Etabına çeşitli nedenlerle başvuramayan Sanayi Esnaflarının da iş yeri sahibi olması için TOKİ ve Aksaray Belediyesi arasında Yeni Sanayi Sitesi 2. Etabı için çalışmalar başlatıldı.

 Yeni Sanayi Sitesinin 1. Etabına çeşitli nedenlerle başvuru yapamayan ama bu projeden faydalanmak isteyen esnaflar Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e taleplerini ilettiler. Başkan Dinçer’de esnafların talebine kayıtsız kalmayarak, Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Doğan Ceylan ile birlikte TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette 1. Etaptan faydalanamayan esnaflarında talepleri masaya yatırıldı.

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde Yeni Sanayi Sitesinin 2. Etabının yapılmasına karar verildi.

Şehrin büyümesine ve gelişmesine olumlu yönde katkı sağlayacak ve 1. Etaptan yaralanamayan esnafların yüzünü güldürecek olan Yeni Sanayi sitesi 2. Etap projesini Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, müjde olarak paylaştı.

Talep toplam ve bilgilendirme çalışmalarını ise Esnaf Sanatkârlar Odası üstlendi.

 

 

 

Tarih: 2021-07-02 14:17:46
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +