BAŞKAN DİNÇER’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI…

BAŞKAN DİNÇER’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI…

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Dinçer, “Milletlerin kaderini belirleyen eğitim; sarsılmaz temeller üzerinde yükselen modern ve güçlü bir ülkenin de en önemli değeridir. Eğitimin baş mimarları ise öğretmenlerdir.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenin, öğrettiğiyle birlikte eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen ve açığa çıkaran kişi olduğunu vurgulayan Başkan Dinçer, açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi; “İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbâli açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu sebeple Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini yakalamak istiyorsak, bilginin önemini kavramak zorundayız. Artık çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise değerli öğretmenlerimizdir.

Değerli öğretmenlerimizden her zaman olduğu gibi bundan sonra da beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeleridir. Öğretmenlerimizin bu ağır sorumlulukları bugüne dek büyük bir özveri ve azimle yerine getirdiklerini bilerek, ileride de bu kıymetli çabalarını sürdüreceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Emekli olmuş eğitimcilerimize Allah'tan sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyor, görevi esnasında şehit olmuş öğretmenlerimize başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

Başkan Dinçer mesajının son bölümünde Öğretmenler Günü anısına Kireçlik Mevkiinde 24 Kasım tarihinde saat 12.00’da Öğretmenler Hatıra Ormanı alanında 24 bin fidanın toprakla buluşturulacağını söyleyerek tüm öğretmenleri fidan dikme törenine davet etti.  

 

Tarih: 2021-11-23 11:28:30
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +