BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ YÜKSELİYOR

BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ YÜKSELİYOR

BAŞKAN DİNÇER; “AKSARAY’IN MANEVİ İKLİMİNE KATKI SAĞLAYACAK BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ İNŞAATINDA SONA GELİYORUZ”

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in vizyon projelerinden biri olan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor, çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Modern mimari anlayışıyla inşa edilen Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi inşaatı Aksaray’a yeni bir değer katacak. Bin 100 metre kapalı alana sahip olan projenin 570 metrekarelik kapalı alanına konumlandırılan camisi aynı anda bay-bayan bin kişinin ibadet edeceği şekilde inşa ediliyor. Yapılacak çevre düzenlemesiyle beraber Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi tamamlandığında Aksaray’a yeni bir çehre ve değer daha kazandırılmış olacak.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi inşaatındaki çalışmaları yerinde inceledi.

İnşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Dinçer şunları söyledi; “Aksaray’a kazandıracağımız Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi projesinde yavaş yavaş sona doğru geliyoruz. Aksaray’ımızın manevi iklimine katkı sağlayacak, projemizde önemli bir mesafeyi geride bıraktık. Şu an merdiven döşemeleri, şadırvan yapımı ve kubbe kaplaması aşamasına gelen çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Bin 400 metrekare kapalı alana sahip külliye projesi yapımı tamamlandığında bay-bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane, lavabolar ve sosyal donatı alanları yer alacak. Bu projeyle toplumsal bağ ve ilişkilerimizin güçlenmesinde manevi öneme sahip olan yeni bir ibadethaneyi kazandırmanın yanı sıra Aksaray’ımızda yaşamış önemli bir manevi zatın ismini şehrimizde yaşatacağız.” dedi.

Tarih: 2021-10-14 14:57:16
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +