BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kurban Bayramının İslam âlemine barış, huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulundu.

 

Bayramların toplumsal birlikteliği sağlayan mübarek günler olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Milletçe sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik ve paylaşma duygularının pekiştiği bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluğu içerisindeyiz. Kurban, Allah’a itaat ve teslimiyet şuuru ile ibadet etmenin ve O’nun rızası uğruna gösterilen fedakârlığın en güzel ifadesidir” ifadelerini kullandı.

Pandemi koşulları çerçevesinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramında herkesin maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmesi tavsiyesini yenileyen Başkan Dr. Evren Dinçer, “Kurban kesimi esnasında vatandaşlarımızdan hassasiyetle kurallara uymasını ve kurallar çerçevesinde ibadetlerini yerine getirmesini önemle hatırlatıyorum. Normalleşme süreci içerisinde bulunmamıza karşın herkesi tedbirli davranmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Başkan Dinçer, Kurban Bayramı öncesinde tüm tedbirlerin alındığını hatırlatarak temizlik ekiplerinin bayram boyunca görev alacağını kaydetti.

Başkan Dinçer, tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutlayarak “Bayramın başta Aksaraylı hemşerilerimiz olmak üzere milletimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Tarih: 2021-07-16 15:10:28
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +