HASAS-NAKKAŞ KADIN AKTİVİTE MERKEZİ AÇILIŞA HAZIR

 

HASAS-NAKKAŞ KADIN AKTİVİTE MERKEZİ AÇILIŞA HAZIR

BAŞKAN DİNÇER, “AKSARAY’IMIZA YENİ BİR SOSYAL TESİS DAHA KAZANDIRIYORUZ”

  • Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hasas-Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinde inşaat çalışmalarının ardından çevre ve peyzaj düzenlemesi başlatıldı.
  •  Hasas, Nakkaş, Küçük Bölcek ve çevre mahallelerde oturan hanımlar, Kadın Aktivite Merkezinde kaliteli ve verimli zaman geçirebilecekler.
  • Diğer aktivite merkezlerinin bir benzeri olarak inşa edilen Hasas-Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinde çeşitli branşlarda mesleki kurslar ve sosyal etkinlikler düzenlenecek.

Aksaray Belediyesi’nin hanımları sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yöneltmek amacıyla projesini hazırladığı Hasas Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinde inşaat çalışmaları tamamlandı. İç dizayn düzenlemelerinin yapıldığı tesisin çevre ve peyzaj çalışmaları kısa süre içerisinde başlatılacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehre kazandırdığı projeler arasında yer alan Hasas-Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi düzenlenecek açılış töreni ile kapılarını hanımlara açıyor.

Diğer aktivite merkezlerinin bir benzeri olarak inşa edilen Hasas Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinde birçok sosyal etkinlik aynı anda yapılabilecek. Ayrıca hanımlar için düzenlenecek kurslarda, hanımların mesleki becerilerin yanında kendilerini de geliştirebilecekler. 

Sadece hanımların istifade edebileceği Hasas Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi içerisinde kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, fitnes salonu, spor salonu, kütüphane, derslikler, mesleki kursların yapılacağı atölyeler, kabul ve dinlenme salonları yer alıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kadın aktivite merkezinde bütün çalışmaların tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde açılacağını müjdeledi. Hasas Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi ile Aksaray’a yeni bir sosyal tesis daha kazandırıldığını belirten Başkan Dinçer, “Pandemi süreci içerisinde olmamıza rağmen hiçbir hizmetimizi aksatmadan yürüttük. Birçok projemizin temelini attık, yeni projeleri hayata geçirdik. İşte tamamlandığımız projelerimiz arasında Hasas Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi de yer alıyor.

Hanım kardeşlerimizin Kadın Aktivite Merkezilerine yoğun ilgi gösterdiğini biliyoruz. Biz de şehrimizde kadın aktivite merkez sayısını artırmak için geçtiğimiz yıl çalışma başlatmış, merkezimizin yapımı için Nakkaş Mahallemizi belirlemiştik. Geçtiğimiz yıl temeli atılan ve bugün açılışa hazır hale gelen sosyal tesisimiz sadece Nakkaş Mahallesi değil, Hasas, Küçük Bölcek ve çevre mahallelerde oturan hanımlar da yaralanabilecek.

Merkezimizin hizmete açılması ile birlikte sosyal belediyecilik adına güzel bir hizmeti daha kentimize kazandırmış oluyoruz. Toplumun her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik şehrimizin birçok noktasında başlattığımız çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Hizmete açmaya hazırlandığımız Hasas Nakkaş Kadın Aktivite Merkezimiz şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Tarih: 2021-09-23 13:52:24
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +