KADINLARIN KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLECEKLERİ YENİ BİR MERKEZ DAHA HAYATA GEÇİYOR

KADINLARIN KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLECEKLERİ YENİ BİR MERKEZ DAHA HAYATA GEÇİYOR

NAKKAŞ KADIN AKTİVİTE MERKEZİ’NİN İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in kadınların sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak amacı ile hayata geçirdiği Kadın Aktivite Merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor.

Aksaray Belediyesi, kadınların el becerilerini geliştirmek, spor yapmalarına imkân sağlamak, meslek sahibi edindirmek adına şehrin 6 farklı noktasında bulunan Kadın Aktivite Merkezleri ve AKMEK Merkezlerinde hizmet veriyordu.

Kadınların yoğun olarak kullandığı Merkezlerin sayısını artırmak adına mevcutta var olan merkezlerin işlevini artıran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni mekanları da hayata geçirdi. Göreve gelmesi ile birlikte Necmiye Sultan Kadın Aktivite Merkezinin açılışını yapan Başkan Dinçer, Aratol Mahallesi Akmek Merkezinide kısa bir süre içerisinde hizmete açtı.

Toplumun her kesiminden vatandaşın kendilerini geliştirebilecekleri birçok yapısal projeyi hayata geçiren Başkan Dinçer, son olarak Hassas, Nakkaş, Küçük Bölcek ve çevre mahallelerde oturan hanımların kullanabileceği Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinin inşaat çalışmalarını ve iç tefrişatını tamamladı.

Aksaray Belediyesi, Fatih Mahallesinde bulunan Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezinde, Hamidiye-Alaca Mahallesinde bulunan Kırımlı Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde, TOKİ Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Necmiye Hatun Kadın Aktivite merkezinde, Aratol'da ve merkezde bulunan Akmek hizmet binalarında kadınların kendilerini geliştirebilmeleri çeşitli etkinlikler ve kurslar düzenliyor. Nakkaş Kadın Aktivite Merkezininde açılışının yapılması ile birlikte diğer merkezlerde olduğu gibi kurslar ve etkinlikler düzenlenecek.

Tarih: 2021-07-07 13:58:00
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +