KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

Aksaray Belediyesi, şehrin en gözde yerleri arasında bulunan Kılıçarslan parkı içerisindeki bisiklet ve yürüyüş yollarını yeniliyor.

Aksaray Belediyesinin çevre dostu projelerinden olan akıllı bisiklet uygulaması AKBİS’in ardından mevcut parklarda yürüyüş yollarının yenilemeye başladı. Yürüyüş yollarının yenileme çalışmalarının en kapsamlısı da Kılıçarslan parkı içerisinde başlatıldı.

Vatandaşların aileleriyle güzel vakit geçirebildikleri Aksaray’ın en önemli mekanları arasında bulunan Kılıçarslan parkı içerisinde 2 kilometrelik yürüyüş yolu Belediye ekiplerince yenilenerek vatandaşların kullanımına sunuldu.

Günün her saatinde yürüyüşlerin yapıldığı Kılıçarslan parkında, yenilenen bisiklet yolu parka farklı bir güzellik kattı.    

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehir genelinde bulunan oyun parkları ve dinlenme alanlarının sürekli olarak bakım ve onarımlarının yapıldığına dikkat çekerek “Hemşehrilerimiz hizmetin en iyisine ve en güzeline layık düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu bağlamda Kılıçarslan parkı gibi geniş kapsamlı parklar başta olmak üzere diğer dinlenme alanlarında yenileme ve düzenleme çalışması başlattık. Kılıçarslan parkımızın bisiklet ve yürüyüş yolunu yenilendi ve vatandaşlarımızın kullanıma sunuldu” dedi.

Tarih: 2021-09-15 16:04:31
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +