ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA 24 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA 24 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

BAŞKAN DİNÇER’İN, “ŞEHRİMİZİN YEŞİL AKSARAY HÜVİYETİ KAZANMASI İÇİN HER NOKTAYA AĞAÇ VE FİDAN DİKİYORUZ”

Aksaray Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle fidan dikim töreni düzenledi. Etkinlikte 24 bin fidan toprakla buluştu.

Kireçlik Mevkii’nde Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı alanında düzenlenen etkinliğe Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, İşkur Müdürü Mahmut Akkuş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Program öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, mesleğini büyük bir özveriyle ifa eden, gelecek nesillerin yetişmesinde, değerlerimizin yarınlara aktarılması için çalışan tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Aksaray Belediyesi tarafından 24 Kasım günü geleneksel hale gelen fidan dikiminde bu yıl 24 bin fidanın dikileceğini belirten Başkan Dinçer, “Bizler, Aksaray Belediyesi olarak öğretmenlerimiz adına bir hatıra ormanı oluşturduk. Hatıra ormanımıza Öğretmenler Günü anısına fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl 24 bin fidanı öğretmenlerimiz adına toprakla buluşturuyoruz. Şehrimizin yeşil görünümüne öğretmenlerimiz adına dikilen fidanlarla katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Şehrimize ‘Yeşil Aksaray’ hüviyeti kazandırmak için çalışıyor, bulduğumuz her fırsata ve şehrimizin her noktasında ağaçlandırmaya önem veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum. ” dedi.

Protokol üyeleri ile birlikte etkinliğe katılanlar, 24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı’na fidan dikerek can sularını verdiler. Aksaray Belediyesi, Öğretmenler Günü dolayısıyla programa katılan davetlilere fidan dağıttı.

 

 

Tarih: 2021-11-24 15:56:29
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +