PAZAR ALANLARI BELİRLİ PERİYOTLARDA TEMİZLENEREK DEZENFEKTE EDİLİYOR

PAZAR ALANLARI BELİRLİ PERİYOTLARDA TEMİZLENEREK DEZENFEKTE EDİLİYOR

 

Aksaray Belediyesi, yıkama ve dezenfekte çalışmalarına vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalardan biri olan semt pazarlarında devam ediyor.

Şehir genelinde bulunan tüm Pazar alanları Pazar kurulmadan önce ve Pazar kurulduktan sonraki süreçlerde süpürülerek, geriye kalan atıklar toplanıyor. Belediye ekiplerince tazyikli su ile yıkanan Pazar alanları sık sık dezenfekte ediliyor.

Halk sağlığını her şeyin üzerinde tutan Belediye ekipleri Pazar pazarında ve diğer Pazar alanlarında kapsamlı bir çalışma başlattı. İş makinalarının da kullanıldığı temizleme çalışmaları ile Pazar alanları pırıl pırıl bir görünüme kavuşturuyor.

Aksaray Belediyesine ait Pazar alanlarını kullanan pazar esnafları ve vatandaşlar hijyenik ortamlarda güven içerisinde alışverişlerini yapabiliyorlar. Pazar alanlarında temizlik ve dezenfekte çalışmalarının yanı sıra maske dağıtımına ve diğer tedbirlerin uygulanması konusunda da Belediye ekipleri hassasiyetle üzerinde duruyor.

Tüm dünyada etkisini sürdüren Korona Virüs Salgınına karşı ilk günden itibaren önlemler alan Belediye ekipleri, yaptıkları temizlik ve dezenfekte çalışmaları ile virüsün yayılımcı etkisini azaltmaya çalışıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 'Korona Virüs' ile ilgili tedbir ve önleyici eylem planı uyguladıklarını belirterek, vatandaşların yetkililerin çağrılarına kulak vermelerini ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının almış olduğu önlemleri dikkate almalarının önemli olduğunu duyurdu.

 Aksaray Belediyesi olarak şehir genelinde ilk güden itibaren dezenfekte çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini açıklayan Başkan Dinçer, Pazar alanları, şehirler arası otobüs terminali, belediye tesisleri, camiler, toplu ulaşım ve servis araçlarında dezenfekte çalışmasının yapılmasından sonra kamu kurumları belli periyotlarla temizlenerek dezenfekte edildiğini açıkladı.

Tarih: 2021-09-13 15:39:10
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +