ŞEHRİN KALBİNDE HAYATA GEÇEN SELÇUKLU KÜLLİYESİNDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLÜYOR

ŞEHRİN KALBİNDE HAYATA GEÇEN SELÇUKLU KÜLLİYESİNDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLÜYOR

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından şehrin en merkezi noktalarından birinde projelendirilen Selçuklu Külliyesinde inşaat çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Şehrin tarihi kimliğini gözler önüne serecek olan Selçuklu Külliyesinde betonarme çalışmalarına devam ediliyor.

Selçuklu Külliyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Selçuklu Parkın hemen arkasında inşa ediliyor. Selçuklu Külliyesinde aynı anda 2 Bin 100 kişi namaz kılabilecek ve ibadetlerini gerçekleştirebilecek genişlikte tasarlandı.

 Şehrin köklü tarihi geçmişi içerisinde önemli yer edinmiş olan Külliye Kültürü ve Selçukluya ait izler proje kapsamında gün yüzüne çıkmış olacak. 

Selçuklu Külliyesinde vatandaşların ibadet yapma alanlarının yanı sıra kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kitap konağı da hizmete sunulmuş olacak. Oluşabilecek trafik yoğunluğunun önüne geçilmesi açısından da yer altı otoparkı da proje kapsamında değerlendirildi. Kapalı alanların tüm noktalarında betonarme işlemleri büyük ölçüde tamamlandı.

Vatandaşların güzel ve verimli vakit geçirmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü Selçuklu Külliyesinde, Kur-an Kursu ve emekli dinlenme evi de proje kapsamında hizmete sunulacak.

 

 

 

Tarih: 2021-11-24 12:53:34
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +