TRAFİK EĞİTİM PARKI AÇILIŞA HAZIR

TRAFİK EĞİTİM PARKI AÇILIŞA HAZIR

BAŞKAN DİNÇER ‘’AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZA TRAFİK KURALLARI BİLİNCİNİ YERLEŞTİRMEKTİR’’

Aksaray’da okul öncesi ve okul çağındaki çocuklara trafik eğitimi vermek ve trafik kültürünü yaygınlaştırmak amacı ile Aksaray Belediyesi, tarafından yapımına başlanılan Trafik Eğitim Parkı’nda inşaat çalışmaları tamamlandı.

Çocuklarda ve gençlerde trafik bilinci uyandırmak amacı ile yapılan Trafik Eğitim Parkı İstiklal Mahallesinde bulunan Pazar Pazarı karşısında inşa edildi. Trafik Eğitim Parkı toplam 13.594 metrekare alanı kapsıyor. Bu alanda 41 araçlık otopark, eğitim, kafeterya ve araç depo alanı 300 metrekare, karşılama alanı 760 metrekare, seyir amaçlı tribün 66 metrekare, çocuk oyun parkı 300 metrekarelik alanda yer alıyor, alan içerisinde koşu, bisiklet ve trafik eğitim yolları da bulunuyor.

Seçim sürecinden bugüne Aksaray’da eğitim, sosyal ve kültürel birçok projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Evren Dinçer Trafik Eğitim Parkı’nın Aksaray için bir gereklilik olduğunu belirtti. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, okul öncesi ve okul çağındaki çocuklara trafik kurallarının öğretilmesi ve trafik kültürünün yaygınlaştırılması için böyle bir projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

Başkan Dinçer, Aksaray’da Çocuk Trafik Eğitim Parkını oluşturmamızın amacı; okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına, trafik kazalarının en aza indirilmesine ve trafik kültürünün yaygınlaştırılmasına yardımcı olmaktır” dedi.

Aksaray Belediyesi ekipleri, Çocuklar için yapılacak olan Trafik Eğitim Parkında altyapı ve üst yapı çalışmaları tamamlandığının bilgisini verdi. Çocukların teorik bilgiyi pratiğe dönüştüreceği Trafik Eğitim Parkının yakın zamanda açılışının yapılması planlanmaktadır.

 

Tarih: 2021-09-28 14:08:34
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +