"YENİ ALTYAPI İLE SU KAÇAKLARI ÖNLENDİ; GÜNDE EN AZ 3.000 TON SU TASARRUFU YAPILDI"

"YENİ ALTYAPI İLE SU KAÇAKLARI  ÖNLENDİ; GÜNDE EN AZ 3.000 TON SU TASARRUFU YAPILDI"

"2021 YILI ALTYAPI YILI OLDU"

BAŞKAN DİNÇER; "YENİ ALTYAPI SAĞLIĞIN YANINDA SU TASARRUFU DA SAĞLIYOR"

Türkiye'nin en az yağış alan illeri arasında yer alan Aksaray'da yeni altyapı çalışması ile büyük ölçüde su tasarrufu sağlandı.
Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer'in göreve gelmesiyle hızla başlayan altyapı çalışmaların da sona gelindi. Altyapı ve üstyapı çalışmalarının planlı bir şekilde yapıldığı cadde ve sokaklar yepyeni bir görünüme kavuşurken içme suyun da da kalite artıyor. Yeni yapılan altyapı çalışması ile günlük 3.000 ton su Tasarrufu sağlandı. Özellikle asbest borulardan sızan sular hem kayıp kaçak oranını artıyor hemde yumuşayan zemin nedeniyle yollarda çökmeler meydana getiriyordu.

Başkan Dinçer göreve geldiğinde yaklaşık 108 km uzunluğunda asbest boru bulunuyordu. 2,5 yılda yapılan sıkı çalışmayla bu sayı 34 km kadar düşürüldü. Önümüzdeki yıl da yapılacak çalışmayla asbest borular Aksaray'da tarih olmuş olacak. Vatandaşlar çalışmalar esnasında çok fazla toprak oldu ancak çalışma bittiğinde beklediğimize değdi dedik. Özverili çalışmalar nedeniyle Belediye Başkanımız Evren Dinçer ve ekibine teşekkür ederiz dediler.

Tarih: 2021-10-13 11:22:15
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +