Haber

AKSARAY BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI TAYFUN ÇELİK GÖREVİNE BAŞLADI

 

AKSARAY BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI TAYFUN ÇELİK GÖREVİNE BAŞLADI

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesiyle birlikte yeni bir hizmet kadrosu oluşturuluyor.

Aksaray Belediyesinde genç ve dinamik Başkan Yardımcıları görev almaya devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında ve Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığında çeşitli görevlerde bulunan 32 Yaşındaki Tayfun Çelik, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevine başladı.

                                               TAYFUN ÇELİK KİMDİR?

 

 1987 Yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Bozok Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Şu anda Ankara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimine devam ediyor.

           Başkan Yardımcısı Çelik, öğrencilik döneminde gerek yurt içi gerekse yurt dışında birçok Avrupa Birliği Projesinde Koordinatör ve Proje sorumlusu olarak görev aldı.

 Çelik, 2014-2016 Yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde İnşaat mühendisliği üzerine çalışmış ve eğitim almıştır.

2016 yılından bugüne kadar da önce Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanlığı sonrasında ise Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Danışmanlığı görevinde bulunmuş, şehircilik şurasında da görev almıştır.

            Çelik, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

YENİ BAŞKAN YARDIMCISI ÇELİK’E BAĞLANAN BİRİMLER

Belediye de faaliyet gösteren Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü birimleri yeni Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik’e bağlandı.