Haber

AKSARAY VALİLİĞİ, AKSARAY BELEDİYESİ VE İŞKUR TARAFIDAN ORTAKLAŞA DÜZENLENEN HİBE DESTEĞİ DAĞITIM TÖRENİ VE 5. ENGELLİ ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

AKSARAY VALİLİĞİ, AKSARAY BELEDİYESİ VE İŞKUR TARAFIDAN ORTAKLAŞA DÜZENLENEN HİBE DESTEĞİ DAĞITIM TÖRENİ VE 5. ENGELLİ ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

            “ÇALIŞMA HAYATINDAN MİLLİ SEFERBERLİK”

AKSARAY’DAKİ ENGELLİ VE HÜKÜMLÜ VATANDAŞLARA MADDİ VE MANEVİ DESTEK VERİLDİ

VALİ ALİ MANTI “RABBİM BİZLERİ HEP BİRLİKTE ÜLKE OLARAK YENİ UFUKLARA, GÜZELLİKLERE, İYİLİKLERE KAVUŞTURSUN”

BAŞKAN EVREN DİNÇER “ ENGELLİ DOSTLARIMIZIN BAŞARISI HEPİMİZİN BAŞARISIDIR”

 

Aksaray’da Hibe Desteği Dağıtım töreni ve Engelli Zirvesi gerçekleştirildi. Aksaray Valiliği Aksaray Belediyesi ve Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş birliğinde hibe desteği dağıtım töreni ve 5. Aksaray Engelli Zirvesi iftar programı düzenlendi.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlatılan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk öncülüğünde yürütülen “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” kapsamında dezavantajlı guruplar arasında hibe desteği almaya hak kazanan 10 engelli ve 8 eski hükümlü olmakla beraber kendi işini kurmak için 50. 000 liraya kadar hibe desteği çekleri düzenlenen törenle verildi.

Programa Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, il müdürleri, STK temsilciler, engelli vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Ali Mantı ve Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından ilk olarak sıfır atık projesi kapsamında engelli ve engelli annelerin kursiyer olarak katıldıkları bez çantası sergisini açıldı

Program, Özel çocukların mehter ve sema gösterilerinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua ile devam etti. İftar yemeği sonrası protokol konuşmaları yer aldı.

İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, Hibe Desteği Dağıtım töreni ve 5. Engelli Zirvesi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı konuşmada Aksaray Belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ifade ederek “ Bu programı kurumlarımızla müştereken ortak olarak organize etmiş bulunmaktayız. Siz sevgili kardeşlerimiz ile engelli kardeşlerimiz ile beraber olmanın mutluluğu ve heyecan içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizlerde Aksaray belediyesi olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmeye, onlara öncelik vermeye, onların yaşam içerisindeki karşılaştığı sorunlara çözüm getirme noktasında elimizden gelen gayreti bundan önce sürdüğümüz gibi bundan sonra sürdüreceğiz.  Engelli dostlarımızın başarısı hepimizin başarısıdır. Bu alanda yapacağımız çalışmalar ve sizlerin yapacağız çalışmalarda her zaman yanında olacağız. Engelli vatandaşlarımız, hem şehrimizde hem ülkemizde hem de bakanlık nezdinde ve belediye nezdinde çalışmalarımızın içerisine dahil edilecektir. Ben şimdiden hepinizin Kadir gecesini ve önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Ali Mantı ise konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak  “İnşallah Rabbim bizi yine sağlıklı ve mutlu bir şekilde gelecek Ramazanlara ve bayramlara kavuştursun. Birliğimizi beraberliğimiz bozmasın. Hep birlikte beraber ülke olarak yeni ufuklara, güzelliklere, iyiliklere, doğru işlere Rabbim bizleri kavuştursun. Bu programın gerçekleşmesine katkıda bulunan emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, derneklerimize Teşekkür ediyorum.” dedi.  

           Yapılan konuşmaların ardından 10 engelli ve 8 eski hükümlü vatandaşa kendiişlerini kurmak için 50 Bin TL’ye kadar Hibe Desteği Dağıtımı çekleri protokol üyeleri tarafından hak sahiplerine verildi.

Yine ödül töreni kapsamında sıfır atık projesi kapsamında bez çanta dikim kursuna katılanlara, Engelli vatandaşlara girişimcilik sertifikaları, başarılı engelli sporculara belgeleri, Vali Ali Mantı ile Belediye Başkanı Evren Dinçer ve il müdürleri tarafından verildi.