Haber

RAMAZANIN BEREKETİ AKSARAY BELEDİYESİ MAHALLE İFTARLARINDA YAŞANIYOR

 

RAMAZANIN BEREKETİ AKSARAY BELEDİYESİ MAHALLE İFTARLARINDA YAŞANIYOR

MÜBAREK KADİR GECESİNDE, SOMUNCU BABA KÜLLİYESİNDE BİNLERCE KİŞİ AYNI İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER, “RAMAZAN BEREKETİNİ VE GÜZELLİĞİNİ HEP BİRLİKTE PAYLAŞIYORUZ”

 

Aksaray Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen mahalle iftarlarının sonuncusu Somuncu Baba Külliyesinde gerçekleşti. Kadir Gecesi akşamında gerçekleşen Mahalle İftarına yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, iftar öncesinde yaptığı konuşmada “Ramazan’ın bereketi iftar sofralarında” dedi ve mahalle iftarları sayesinde birçok mahallede binlerce insanın iftar sofrasında bir araya geldiğini ifade etti.

Aksaray Belediyesi yardımlaşma ve dayanışma duygusunun en yüksek seviyeye çıktığı Ramazan ayında birçok mahalleyi içine alan geniş kapsamlı mahalle iftarı programları düzenledi.

Mahalle iftarlarının sonuncusu da Kadir Gecesi akşamında Somuncu Baba Külliyesinde gerçekleşti. Kadir Gecesi olması münasebetiyle de binlerce kişinin akınına uğrayan Somuncu Baba Külliyesinde muhteşem bir Ramazan atmosferi yaşandı.

Somuncu Baba Külliyesindeki mahalle iftarına AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis üyeleri, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, iftar öncesinde masalarında ezanın okunmasını bekleyen vatandaşları ziyaret ederek selamladı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, iftar öncesinde yaptığı konuşmada, Ramazan ayı boyunca düzenlenen mahalle iftarlarında binlerce insanla buluşarak iç içe, gönül gönüle olduklarını söyledi. Başkan Dinçer, konuşmasının devamında; “Yardım ve dayanışmanın arttığı bu mübarek ay vesile ile şehrimizde hakim olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunun artmasını temenni ediyorum. Tüm hemşelerimin de Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Ezan ile birlikte aynı sofrayı paylaşan vatandaşlar oruçlarını açtılar. Somuncu Baba Külliyesini dolduran binlerce kişi, teravih ve tespih namazını kılarak Kadir Gecesinde bol bol dua etti.