Haber

AKSARAY BELEDİYESİNDE NÖBETÇİ VEZNE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

 

AKSARAY BELEDİYESİNDE NÖBETÇİ VEZNE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

 

Aksaray Belediyesi, verdiği hizmetlerin kalitesini artırabilmek ve vatandaşların zamanında kaliteli hizmet alabilmelerini sağlamak amacı ile veznelerin çalışma süresini uzattı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belediyelerde kesintisiz hizmet verilmesi için göndermiş olduğu genelge doğrultusunda harekete geçen Aksaray Belediyesi kurduğu nöbetçi vezneler aracılığı ile vatandaşlara 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verme imkanı sağlandı.  

Nöbetçi vezneler aracılığı ile su kartlı sayaç su dolumu, vergi ve su borcu tahsilatı gibi işlemlerin yapılmasına olanak sağlamaktadır

Aksaray Belediye Hizmet binasına kurulan nöbetçi vezneler 21.06.2019 Tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Mesai saati haricinde hafta içi 12:00-13:00 16:00-22:00 ve Hafta Sonu 08:00-22:00 Saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aksaray Belediyesinin uygulamaya koyduğu nöbetçi vezneler uygulaması ile hizmetlerin zamanında ve kaliteli bir biçimde verilmesi sağlanıyor.  Nöbetçi veznelerden hizmet alan vatandaşlar böyle bir uygulamaya geçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade ettiler. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve Aksaray Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.