Haber

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK, AKSARAY BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK, AKSARAY BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

BAKAN SELÇUK; “BELEDİYEMİZİN PROJELERİNE DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”

 

“Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları” programına katılmak üzere Aksaray’a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aksaray Belediyesini de ziyaret etti. Bakan Selçuk, Aksaray Belediyesinin eğitim ve kültür projeleri başta olmak üzere her projesine destek vermeye hazır olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Aksaray’da ilk ziyareti 26 Haziran’da Zeytin Dalı Harekât bölgesinde, terör örgütü PKK/YPG’li teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mikail Candan’ın Bağlıkaya Beldesinde baba ocağını oldu. Bakan Selçuk, şehit babası Raşit Candan ve Şehit annesi Ümüş Candan’a taziye dileklerini iletti. 

Eğitim ve öğretim faaliyetlerini değerlendirmek ve aynı zamanda planlamak üzere Aksaray’a geldiğini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, işadamları, hayırseverler ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi ve ardından Aksaray Valiliğini ziyaret etti.

Bakan Selçuk, Valilik’ten sonra Aksaray Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Evren Dinçer, meclis üyeleri ile birlikte Bakan Selçuk’u karşıladı. Bakan Selçuk, Aksaray’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Bakanın ziyaretine Aksaray Valisi Ali Mantı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ’da eşlik etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Belediye Başkanı Evren Dinçer ile bir süre görüştü. Başkan Dinçer, projeleri hakkında bakana brifing sundu. Hayata geçirmeyi düşündüğü projeler ve hizmetlerinden bahsetti. Bakan Selçuk, Aksaray’ın genç aynı zamanda dinamik bir belediye başkanına sahip olduğunu söyleyip, belediyenin projelerine destek vereceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, ziyaretin anısına Bakan Selçuk’a hediye takdim etti. Bakan Selçuk, belediye ziyaretinden sonra Aksaray Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleşen “Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları” programına katılarak eğitimcilerle görüş alış verişinde bulundu.

Bakan Selçuk, Niğde’deki programlara katılmak üzere Aksaray’dan ayrıldı.