Haber

AKSARAY BELEDİYESİ, HÜRRİYET MAHALLESİNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞTI

 

AKSARAY BELEDİYESİ, HÜRRİYET MAHALLESİNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞTI

İÇME SUYU VE KANALİZASYON HATTI ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

 

Aksaray Belediyesi Hürriyet Mahallesi 11. Bulvarda 4 bin 300 metre içme suyu hattı, 2 bin 400 metre de kanalizasyon terfi hattı çalışmasında sona yaklaştı.

Aksaray Belediyesi, hizmet için en verimli zamanlarından birisi olan yaz aylarında çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Hürriyet ana yolu üzerinde 4 bin 300 metre içme suyu hattı, 2 bin 400 metre de kanalizasyon terfi hattı çalışmasında sona gelindi. Çalışmaların tamamen bitmesinin ardından Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından asfalt çalışması yapılacak.

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri yaptığı açıklamada

‘‘ Hürriyet yolu olarak bilinen 11. Bulvarda içme suyu hattı ve kanalizasyon hattı yapım çalışmalarımızda sona gelindi. Çok sık arıza veren içme suyu hattı yenileniyor. Ekiplerimiz tarafından büyük bir özveri ile sürdürülen çalışmalarda toplamda 4300 metre içme suyu hattı döşenmeye başlandı. Bu hattın 3900 metresi eskiyen asbest hatların yenilenmesi olmak üzere 400 metresi de yeni döşenecek hattı oluşturmaktadır.

Asbest olan hatlar günümüz içme suyu teknolojisine ve standardına uygun olarak Polietilen borular ile değiştiriliyor.  Bu değişiklik sonrası bölgede olan arızalar bitecek, eskiyen boruların oluşturduğu kayıpların önüne geçilecek ve vatandaşımıza basıncı daha iyi içme suyu ulaştırılabilecektir. Bu bölgeye 2017 yılında da 2600 metre tatlı su hattı döşenmişti.

Yeni döşenecek içme suyu hattı ile birlikte kısmen; Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Laleli Mahallesi, İstiklal Mahallesi etkilenecek, arıza yaşamayan ve basıncı daha iyi suya kavuşabileceklerdir.

İçme suyu çalışmalarının yanı sıra kanalizasyon ekipleri de çalışmalarına dur durak bilmeden devam ediyor. Aynı yol üzerinde kanalizasyon terfi hattının yapımına başlandı. Yapılacak çalışma ile Hürriyet yoluna 2.400 metre 400 mm çapında Polietilen boru ile kanalizasyon terfi hattı döşeme işleminde sona gelindi.

Daha önce Laleli mahallesinin bir kısmında bulunan evlerde kot problemi olduğundan dolayı kanalizasyon bağlantısı yapılamıyordu. Buraya yapılan kanalizasyon terfi merkezi ile birlikte vatandaşların evlerine kanalizasyon bağlantıları yapılmaya başlanacak ve vatandaşımızın bu problemi ortadan kaldırılacaktır. Terfi merkezi, Hürriyet yoluna kanalizasyon ekipleri tarafından döşenecek basma hattı ile birlikte kollektör hattına bağlanarak ana hatta ulaştırılacaktır” dedi.