Haber

DAHA TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR AKSARAY İÇİN ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

DAHA TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR AKSARAY İÇİN ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

Aksaray Belediyesi, daha temiz bir kent için çöp konteyner yıkama ve dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler belirlenen program çerçevesinde rutin olarak mahallelerde bulunan çöp konteynerlerini konteyner yıkama ve dezenfekte aracı ile temizlemeye devam ediyor.

Son derece pratik uygulanan işlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan konteynerler sıcak su ile yıkanırken, temizleme işlemi sayesinde çöp konteynerlerindeki pis koku ve sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş oluyor. 3 dakika gibi kısa bir sürede konteynerlerin yıkaması gerçekleştirilirken, çevre dostu araç pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermiyor. Yıkama işleminin yanı sıra doğaya zarar vermeyen özel solüsyonlar ile dezenfekte edilen konteynerler kısa sürede yeniden vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Temizlik işlerine bağlı ekipler, önceliği talep gelen mahallelerden başlattığı çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile günde ortalama 50 çöp konteynerini yerinde yıkayarak dezenfekte ediyor. Çöp konteyneri yıkama işlemleri belirli program çerçevesinde tüm mahallelerde devam ediyor.