Haber

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

 

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ 

 

Aksaray Belediyesi kurban kesim yerlerini belirledi. Belirlenen noktalar dışında kesim yapılmasına izin verilmeyecek.

Aksaray Belediyesi, vatandaşların daha iyi ve sağlıklı koşullarda Kurban Kesimi yapması için gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından 9 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirlendi. Kurban satışları ise Aksaray Ticaret Borsası yanı modern hayvan pazarında yapılacak.

Kurban satış noktasında kurbanlık hayvanların belge ve sağlık kontrolleri belediye veteriner hekimi tarafından kontrol edilecek. Ayrıca kurban satış ve kesim noktalarında yaşanacak olası trafik yoğunluğunu önlemek için belediye ulaşım hizmetleri müdürlüğü ekiplerince bir dizi tedbirler alındı.

Aksaray Belediyesi, vatandaşların kurban kesimini daha iyi ve sağlıklı koşullarda yapması için Kurban kesim noktalarına caraskal kuracak. Temizlik ekipleri, bayram boyunca bu alanlarda atıkları sık sık temizleyecek.

Belirlenen Kurban Kesim Yerleri:

Yeni Mahalle - Aksaray Belediyesi Et Entegre Tesisleri

Fatih Mahallesi – Pazar Pazarı alanı

Büyük Bölcek Mahallesi – Cumartesi Pazar alanı

Kurtuluş Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı

Coğlaki Mahallesi – Pazartesi Pazar alanı

Şifahane Mahallesi - Cuma Pazar alanı

Taşpazar Mahallesi – Perşembe Pazar alanı

Yunus Emre Mahallesi – Cumartesi Pazar alanı

Cumhuriyet Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı

Belediye tarafından belirlenen kurban kesim yerleri dışında, park, cadde, sokak, meydan, yol gibi kamuya açık yerlerde kurban kesimi gerçekleştirenler hakkında yasal işlem başlatılacak.

Firari kurbanlıklar için önlemler alındı

Belediye, her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda da sahibin elinden kaçan kurbanlıklar için önlemini aldı. Bayramda kaçan firari boğalar için belediyede 2 ekip hazır olarak bekleyecek.

Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar 153 no’lu  “Alo Boğam Kaçtı”  hattından yada 444 55 68 nolu çağrı merkezinden veya (382) 213 54 92 no’lu telefon hattında yardım isteyebilecek.