Haber

AKMEK KURSLARINA YOĞUN İLGİ

 

AKMEK KURSLARINA YOĞUN İLGİ

AKMEK KURSLARI 3 MERKEZDEN DEVAM EDİYOR

 

Aksaray Belediye Meslek Edindirme Kursu (AKMEK) yaz kursları için 3 farklı merkezde kursiyerlerine eğitim veriyor. Yaz kursları için açılan 30’un üzerindeki farklı branşlarda verilen eğitimlerden 7-14 yaş çocuklar, gençler ve kadınlar faydalanıyor.

5 yıldır devam eden AKMEK yaz Kursları bu yıl Akmek Merkez Binası’nda, Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezi’nde, Hamidiye Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezi’nde yapılıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda yaz kursları yoğun ilgi gördü.

Akmek Merkez Binasında, el sanatları dalında 25 branşta, toplam 43 kurs açıldı. Bu kurslarda eğitim gören 645 kursiyer bulunuyor.

Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezi’nde, el sanatları dalında 13 branşta, toplam 22 kurs açıldı. Açılan kurslarda 325 kursiyer eğitim görüyor.

Hamidiye Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezi’nde, el sanatları dalında 10 branşta, toplam 14 kurs açıldı. Bu kurslarda eğitim gören 170 kursiyer bulunuyor. Üç merkezde toplam 122 kurs açılmış olup, 1140 kursiyer eğitim almaktadır.

AKMEK kurslarında eğitim alan kursiyerler kursların meslek edindirmek adına eğitici olmasının yanında usta öğreticilerle eğlenceli hale geldiğini ifade ederek, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve yetkililere teşekkür ettiler.