Haber

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU AKSARAY’A GELDİ

 

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU AKSARAY’A GELDİ

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, 'KEMERİN SES GETİRSİN' KAMPANYASINDA YÜZDE 99'A VARAN BİR DUYARLILIK VAR'' DEDİ
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı nedeniyle helikopterle Ankara- Aksaray  karayolunda denetim yaptıktan sonra Aksaray'a geldi.

Helikopterle Aksaray Şehit Önder Polis Meslek Eğitim Merkezine inen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve Ak Partili yöneticiler tarafından karşılandı.

 

 Bakan Soylu, Aksaray Bölge Trafik  Müdürlüğü'nün kontrol noktasında polis ve jandarmanın yaptığı denetlemelere katıldı. Durdurulan araçların sürücüleri ve yolcularının bayramlarını kutlayan Soylu, onları trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Araçlardaki çocuklara da hediyeler dağıttı..
 

Bakan Soylu, bayram nedeniyle polis ve jandarma ekipleri tarafından trafik konusunda yoğun bir önlem alındığını belirtti. Bakan Soylu, dün 6 kişinin bugün ise 10 kişinin trafik kazası sonucu olay yerinden hayatını kaybettiğini belirterek, ''Cuma günü itibariyle trafikte olay yerinde ölüm sayımız 6'dır. Cumartesi günü ise ölüm sayımız şu ana kadar 10'dur. Dün ve bugün olay yerinde ölen sayısı 16 ulaştı. Bu normal günlerin kayıplarının altında seyrediyor'' dedi. 
 

Trafikte dünden itibaren yoğunluk başladığını ifade eden Bakan Soylu, hangi bölgelerde yoğunluğun olduğunu anlattı. Bakan Soylu, 'Kemerin ses getirsin' kampanyasına da yoğun bir ilginin olduğunu kaydetti. Soylu, şunları söyledi:''Hem bir farkındalık oluşturdu hem de kemer konusunda bize gelen tüm değerlendirmelerin sonucu öyle gösteriyor ki, kemer konusunda yüzde 99'a varan duyarlılık var. Bütün vatandaşlarımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Çünkü araçta bizi en güvenli hale getirebilecek olan en önemli enstrüman da kemerimiz. Vatandaşlarımız kemer takma konusunda çok duyarlı hale geldi."
 

Bakan Soylu, ''Gece yarısı 02.00 ile 07.00 arası bizim için kritik saattir. Burada tüm trafik ekiplerimiz, neredeyse uyandırma servisi gibi çalışıyorlar. Mümkün olduğu kadar araçlar ile sürücüleri durdurup, uykulu halleri varsa onların uykulu hallerini atmalarını sağlıyorlar. Bir de  2 saatte bir dinlenmelerinin altın kural olarak tavsiye ediyoruz. Genç ve tecrübesiz sürücülerin şehirlerarası yollarda dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz'' diye konuştu. Bakan Soylu, daha sonra Aksaray’dan ayrıldı.