Haber

AKSARAY BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK BİR PROJE DAHA

AKSARAY BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK BİR PROJE DAHA

 

HUZURLU YAŞAM TAKSİ 7/24 GÖREVE HAZIR

 

Aksaray Belediyesi; huzurevi, bakım evi ve sığınma evlerinde kalan vatandaşların ulaşım ihtiyacını karşılamak için Huzurlu Yaşam Taksi projesini hayata geçirdi. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Huzurlu Yaşam Taksi, 7/24 esasına göre hizmet veriyor.

 

Sosyal Belediyecilik alanında birçok projeye öncülük eden Aksaray Belediyesi, sunduğu sosyal hizmetlere bir yenisi daha ekleyerek Huzurlu Yaşam Taksi uygulaması başlattı. Huzurlu Yaşam Taksi ile dezavantajlı vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlemleri, hastanelerdeki tedavileri, belediyelerin sosyal tesislerinden faydalanmaları ve çarşı merkezinde herhangi bir ihtiyacını karşılamaları için ücretsiz taşınacak.

 

Huzurlu Yaşam Taksi hizmetinin sosyal belediyecilikte örnek bir proje olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin sosyal politika hizmetlerini başarıyla yöneten ve en iyi uygulayan belediyeler arasında yer aldığını söyledi.

 

Huzurlu Yaşam Taksi’nin huzurevi, bakım evi ve sığınma evlerinde kalanlara ücretsiz ulaşım imkânı sunduğunu aktaran Belediye Başkanı Dinçer, “Belediyemiz tarafından başlatılan uygulama ile huzurevi, bakım evi ve sığınma evlerinde kalan vatandaşlarımızın ulaşımlarını kolaylaştırmak istiyoruz. Hastane, kamu kurumlarından işlemleri yada herhangi bir ihtiyaçları olduğunda belediyemiz ile irtibata geçerek onlara ücretsiz taksi hizmeti sunuyoruz. Taksi hizmetimizden faydalanmak isteyenleri bağlı olduğu kurumdan alarak işlemlerini tamamlamalarının ardından yine adreslerine teslim ediyoruz. Günün her saati hizmet verecek olan Huzurlu Yaşam Taksi uygulamamız şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı.” ifadelerini kullandı.

 

Huzurevi, bakım evi ve sığınma evlerinde kalan vatandaşların Huzurlu Yaşam Taksi hizmetinden faydalanmak için Aksaray Belediyesi 444 55 68 Nolu Çağrı Merkezi Mumarası, 0382 203 01 15 yada 0543 525 67 68 hattını arayarak Huzurlu Yaşam Taksi talebinde bulunmaları yeterli olacak.