Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

 

BAŞKAN DİNÇER “GAZİLERİMİZ ONUR VE GURUR KAYNAĞIMIZDIR”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Gaziler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. Başkan Dinçer mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanı verilmesinin yıl dönümü vesilesi ile tüm gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun.” dedi.

 

Gaziliğin büyük bir onur ve gurur kaynağı olduğunu dile getiren Başkan Dinçer, “Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri mücadele ile gerçekleşmiştir.

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Gazilerimiz; kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz, vatan toprağının birlik ve bütünlüğü için şehit olmayı göze alıp cepheden cepheye koşmuşlar ve bizlerin her zaman onur ve gurur kaynağı olmuşlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman Gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan Gazilerimize de hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.”