Haber

AŞIK MOLLA CADDESİ TRAFİĞE AÇILDI

AŞIK MOLLA CADDESİ TRAFİĞE AÇILDI

 

BAŞKAN DİNÇER “AŞIK MOLLA CADDEMİZ GÜVENLİ VE MODERN HALE GELDİ”

 

Aksaray Belediyesi, şehrin en yoğun kullanılan caddelerinden biri olan Aşık Molla Caddesi’nin üst yapı çalışmalarını tamamladı. Asfalt çalışmasıyla birlikte yol çizgi uygulamasının hemen ardından cadde trafiğe açıldı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in kent genelinde başlattığı altyapı hamlesiyle geçtiğimiz günlerde Atatürk Bulvarı ve Alparslan Bulvarı ile bağlantılı olarak altyapısı yenilenen Aşık Molla Caddesi’nde içme suyu hatları dahil güzergah boyunca altyapıda yer alan kanalizasyon hatları ve yağmur suyu hatları tamamen yenilendi. Aşık Molla Caddesi’nde yıpranan bordürler değiştirilirken peyzaj ve dekoratif aydınlatma direklerinin montajı da tamamlandı.

 

Alt ve üstyapısı yenilenen Aşık Molla Caddesi yol çizgi çalışmasından sonra cadde tekrar trafiğe açıldı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aşık Molla Caddesi’nin şehrin en yoğun kullanılan güzergahlarından birisi olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Dinçer, halk arasında terminal yolu olarak adlandıran Aşık Molla Caddesi’nin şehrin birçok bölgesine bağlantı olduğunu söyleyerek “Şehrimize giriş çıkışların yapıldığı güzergahlar arasında bu caddemizde yer alıyor. Bunun yanında bu yol aksının şehirlerarası otobüs terminali ile bağlantısı, hastane, üniversite, borsa, yeni cezaevi, galericiler, toptancı ve mobilyacılar sitesi bağlantısını düşündüğümüzde günün hemen hemen her saatinde trafik yoğunluğu olan bir caddemiz. Planlı, programlı ve gayretli çalışmalarımız neticesinde bu caddemizin altyapı ve üstyapısını yenileyip asfaltımızı attık. Cadde aydınlatılması, yol çizgi ve trafik işaretlemesinden sonra yolumuz pırıl pırıl oldu. Yoğun olarak kullanılan caddemiz, daha güvenli ve modern bir hale geldi. Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.