Haber

MAKAS KAVŞAĞINDA YAPILAN TRAFİK DÜZENLEMESİNİ VATANDAŞLAR TAKDİRLE KARŞILADI

MAKAS KAVŞAĞINDA YAPILAN TRAFİK DÜZENLEMESİNİ VATANDAŞLAR TAKDİRLE KARŞILADI

 

BAŞKAN DİNÇER, "ŞEHİR GİRİŞİMİZİ AKSARAY'A YAKIŞIR HALE GETİRDİK"

 

Şehrin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından makas kavşağında yapılan asfalt çalışması, peyzaj ve yeni trafik düzenlemesi büyük beğeni topladı.

 Yapılan yeni trafik düzenlemesiyle artık sürücüler makas kavşağından şehir istikametine daha kolay, konforlu ve güvenli seyir edebilecekler.

Daha önce yapılan Aksaray Belediyesi, Ulaştırma ve altyapı Bakanlığı ile karayolları Bölge müdürlüğünün koordinesinde yapılan akıllı sinyalizasyon çalışması, kavşak ışıklandırılmaları ve peyzaj çalışmaları hem kullanışlılığı hem de görsel açıdan çok beğenilmişti. Projenin devamında makas kavşağından şehir merkezi istikametine doğru yapılan yeni trafik düzenlemesi ise hem kullanışlılığı hem de görsel açıdan takdir topladı.

Şehrin her geçen gün artan araç sayısı da göz önünde bulundurularak yapılan yeni düzenlemeye dair Başkan Dinçer şu görüşlere yer verdi.

“Şehrimiz göç alan ve her geçen gün büyüyen bir şehir bu bağlamda hem bugüne hem de ileriki yılları hizmet edecek bir çalışma gerçekleştirdik. Çalışmalarımız esnasında anlayış gösteren hemşerilerimize teşekkür ediyorum şehrimize hayırlı olsun” Dedi.