Haber

AKSARAY BELEDİYESİ SANATSEVERLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SANATSEVERLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

AKSARAYLILAR İÇİN HAFTASONU ETKİNLİKLERİ BİTMİYOR

Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen ‘Hürkuş ve Gökbey Müzikali’ bilim merkezinde, ‘Yirmibironbeş Treni’ tiyatro oyunu Kültür Merkezinde tiyatro severlerin ve çocukların beğenisine sunulacak.

Bilim Merkezinde Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde ücretsiz olarak 22 Ekim Cumartesi günü sahnelenecek olan ‘Hürkuş ve Gökbey Müzikali’ oyunu merakla bekleniyor.

‘Hürkuş ve Gökbey Müzikali’ oyunu çocuklar için Havacılık ve Uzay hakkında farkındalıklarını arttırmak amacıyla gözler önüne serilecek. Müzikalde özgün ürünlerin tanıtılması ve geleceğin mühendisleri olacak çocuklarımıza mühendislik mesleğini küçük yaşlarda eğlendirerek sevmeleri amaçlanıyor. Müzikal, Bilim Merkezinde saat 11.30, 13.30 ve 15.00’da olacak şekilde 3 seans halinde sahnelenecek.

Çocuklar eğlenirken öğrenecek

Ali Hakan Kaya’nın Yazarlığını ve H. Sinan Güngör, Semih Turalı, Yunus Emre Çakır’ın Yönetmenliğini yaptığı ‘Hürkuş ve Gökbey Müzikali’ oyununu, oyuncu Elif Gizem Aykul, Fatih Özkul, Sinan Pekinton oynayacak.

Çocukların eğlenirken öğrenmesi için müzikal düzenleyen Aksaray Belediyesi yetişkinler için de ‘Yirmibironbeş Treni’ adlı tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

Yaşam; Sona odaklanmayı bırakıp süreçten keyif aldığımızda, süreci yaşayabildiğimizde akmaya başlar. ‘Yirmibironbeş Treni’ isimli oyun Kültür Merkezinde 22 Ekim Cumartesi günü saat 19.30’da sahnelenecek.