Haber

ALTYAPIDA YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE SU KALİTESİ ARTTI, KAYIP KAÇAK AZALDI

ALTYAPIDA YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE SU KALİTESİ ARTTI, KAYIP KAÇAK AZALDI

 

“SU KAYIP-KAÇAKLARIYLA ETKİN MÜCADELE”

 

 

Aksaray Belediyesi son yıllarda tarihinin en büyük altyapı çalışması gerçekleştiriyor. Özellikle asbest borularda yapılan değişiklik ile hem su kalitesi artırıldı hem de kayıp kaçak oranları düşürüldü. Su kaçakları son yapılan çalışmalar ile yüzde 25 azaltıldı.

 

Şehrin ana arterlerinde yapılan altyapı çalışmaları ile sağlıksız kanserojen asbest borular bertaraf edilerek yerine sağlıklı düktil borular döşeniyor. 3,5 yılda yaklaşık 90 km asbestli boru değiştirildi. Göreve geldiğinde asbest boruları bitireceğine dair söz veren Başkan Dinçer bu sözünde durarak şehrin dört bir yanında altyapı çalışması başlattı.

 

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “şehrimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde bir söz verdik. Aksaray’da asbest boruyu bitireceğiz diye hamdolsun şuan bitirmeye çok az kaldı. Şehrimize, vatandaşlarımıza yakışır bir şekilde altyapımızı yeniliyoruz. Altyapısı biten yolların asfaltını da ivedilikte atıyoruz. Vatandaşlarımıza sabırları için teşekkür ediyorum.” dedi