Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER YAPIMI DEVAM EDEN BEDİR MUHTAR CAMİ VE KÜLLİYESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

 

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER YAPIMI DEVAM EDEN BEDİR MUHTAR CAMİ VE KÜLLİYESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’KÜLLİYE PROJEMİZ BÖLGENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK’’

 

 

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapımı devam eden Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesindeki çalışmaları Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yerinde inceledi.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in bölgenin çehresini değiştirmek için hayata geçirdiği Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesinde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.  Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi, kullanılan mimari yapı modern görünümü ile dikkat çekiyor.

 

Aksaray Belediyesi tarafından Bedir Muhtar Kabristanlığına inşa edilen Külliye yaklaşık Bin 500 Metrekare kapalı alana sahip.  Cami içerisinde bay ve bayan bölümlerin ayrıldığı külliye projesinde bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar da yer alıyor.

 

Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak için külliye projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Orta Anadolu’nun merkezinde yer alan Aksaray’ımız geçmiş tarihlere baktığımızda köklü bir kültüre sahip. Bizler şehrimize hizmet ederken bunu hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Geleceğe dair kalıcı eserler bırakmak için canla başla çalışıyoruz.

 

Bedir Muhtar Cami ve Külliye projemizi bu düşünce çerçevesinde hayata geçirdik. Projemiz modern mimariyle çizildi. İhale edilerek geçtiğimiz aylarda temeli atıldı. Projemiz Cami ile birlikte bir külliyede yer alması gereken sosyal donatılara yer verdik. Külliyemize manevi kimlik yükleyerek geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi görmesini arzu ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesinin inşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını duyuran Başkan Dinçer, külliye inşaatını bir önce tamamlayarak hizmete açılacağı kaydetti.