Haber

AKSARAY BİLİM MERKEZİ 2022 YILINDA 265 BİN 233 KİŞİYE HİZMET VERDİ

AKSARAY BİLİM MERKEZİ  2022 YILINDA 265 BİN 233 KİŞİYE HİZMET VERDİ

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’GENÇLERİMİZ BİLİM MERKEZİMİZİ SEVEREK KULLANIYOR’’

 

Gençlerin eğlenerek öğrendiği, fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlayacak birçok etkinliğin yapıldığı Aksaray Bilim Merkezi 2022 yılında 265 Bin 233 kişiye hizmet verdi.

 

Aksaray Belediyesi Bilim Merkezinde fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, elektronik, uzay teknolojileri, insansız hava araçları, robot teknolojilerini olmak üzere insan hayatını kolaylaştıran birçok teknolojik ürünleri geliştirmek için çalışmalar yapılıyor. Yapılan tüm etkinliklere yoğun ilgi gösteren gençler Bilim Merkezinde yaparak yaşayarak öğrenmenin keyfini çıkartıyor.

 

Aksaray Bilim Merkezi açılışından bu yana çocuklar ve gençlere yönelik eğitim çalışmaları düzenlemektedir. Çalışmalarında eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için toplumun her kesimine ulaşmayı hedefleyen Bilim Merkezi aylık ortalama 5 Bin’in üzerinde kişi ziyaret ediyor. 2022 yılında düzenlendiği bilim festivali, şenlikler, astronomi çalışmaları, teknolojik faaliyetler ile 265 Bin 233 kişiye hizmet verildi.  

 

Bilim festivaline ev sahipliği yapan Aksaray Bilim Merkezi, gençlere yönelik çalışmaları ile ülke genelinde düzenlenen birçok festivale davet edilerek katılım sağlamış ödüller almıştır. Orta Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi olan Aksaray Bilim Merkezi, ‘Tam bana göre festival’ isimli etkinlikte  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından en iyi bilim projesi ile ödül almıştır.