Haber

BAŞKAN DİNÇER, ZABITA TEŞKİLATININ 193. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

 
BAŞKAN DİNÇER, ZABITA TEŞKİLATININ 193. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN DİNÇER “ SİZLER BELEDİYENİN DIŞA YANSIYAN YÜZÜSÜNÜZ”
 
“Bir vatandaşa gülümsemek, selam vermek çok önemli. Bu açıdan sizlere düşen görev işinize dört elle sarılmak ve bu noktada yapmamız gerekenleri layıkıyla yerine getirmektir”
 
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Zabıta Teşkilatının 193. Kuruluş Yıl dönümü dolayısıyla Belediyede görev yapan zabıta personelleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.
 
Pazar Pazarı alanında düzenlenen programda zabıta personeliyle öğle yemeği yiyen Başkan Evren Dinçer, zabıtalara hitaben yaptığı konuşmada “ Sizler belediyenin görünen yüzüsünüz” diyerek şunları söyledi “ Zabıta teşkilatının görev ve sorumlulukları biliniyor. Şehrin ve bizim yetkimiz alanında olan konular sizden soruluyor. Belediyenin dışa yansıyan yüzü siz oluyorsunuz. Davranışınızla, oturmanız, kalkmanız ve görüntünüzle Vatandaşın belediyeye vermiş olduğu hizmet ve imaj notu zabıtadan geçiyor. Zabıta bir belediye teşkilatının olmazsa olmazı. Üniforma var üniforma içinde kolluk kuvveti olarak geçiyorsunuz. Ve hizmet yürütüyorsunuz. Bizim dışa yansıyan yüzümüzsünüz. Buda tabi bir takım sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Davranış ve iş yapma noktasında bu bağlamda yaptığınız işin önemi çok yüksek. Çok Önemli. Vatandaş – Belediye yetkilileri noktasında da denge unsuru siz oluyorsunuz. Özetlemek gerekirse bizi temsil ediyorsunuz. Bir vatandaşa gülümsemek, selam vermek çok önem arz ediyor. Bu açıdan sizlerden istirhamımız işinize dört elle sarılmak ve bu noktada yapmamız gerekenleri layıkıyla yerine getirmektir. Zabıta Teşkilatının 193.cü Kuruluş Yıl dönümü vesilesiyle tekrar hepinizin gününü kutluyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.
Bu arada yapılan konuşmanın ardından Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri bu anlamlı günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e Teşekkür ederek, çiçek verip, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.