Haber

BAŞKAN DİNÇER’DEN ÖĞRENCİLERE VİZE JESTİ

BAŞKAN DİNÇER’DEN ÖĞRENCİLERE VİZE JESTİ

 

AKSARAY BELEDİYESİ VİZE HAFTASINDA ÖĞRENCİLERE TATLI VE ÇORBA İKRAMINDA BULUNUYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ’’

 

Aksaray Belediyesi, üniversitede eğitim gören öğrencilere vize haftası dolayısı ile çorba ve tatlı ikramında bulunuyor.

Aksaray Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde uyguladığı mobil çorba aracı ile öğrencilere ve vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapılıyor. Aksaray Belediyesi ekiplerince sabahın erken saatlerinde Mobil çorba aracından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapılıyor. Ayrıca kütüphanelerde ve kitap konaklarında ders çalışan öğrencilere de Aksaray Belediyesi atölyelerinde üretilen lokma tatlıları ikram ediliyor. Özellikle okul önlerinde ve üniversite yakınlarında verilen bu hizmet vatandaşlar ve öğrenciler tarafından takdirle karşılanıyor.

Hijyen koşullarının ön planda tutularak yapılan çorba ikramı Cumartesi ve Pazar günleri hariç haftanın 5 iş gününde sabah 07.30 – 10.00 saatleri arasında verilmeye başlanıyor. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgi ile karşılanan mobil çorba aracı sınav haftasında öğrencilerin rahat ulaşabileceği otobüs duraklarının bulunduğu noktalarda hizmet veriyor.

 Bu anlamlı hizmetten faydalanan üniversite öğrencileri mobil çorba aracından ikram edilen çorba ve tatlı ile vize haftasında Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i yanlarında hissettiklerini ifade ederek teşekkür ettiler.

Mobil çorba aracı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; ‘’Ekiplerimiz sabahın erken saatlerinde öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın içini ısıtmak için çorba ikramına başlıyor. Biz, sosyal belediyecilik anlamında vatandaşlarımızın her anında yanında olmanın gayretini veriyoruz. Bu haftalar öğrencilerimizin sınav haftası olduğu için özellikle öğrencilerimizin kolay ulaşabileceği noktalarda çorba ikramında bulunuyoruz. Yoğun geçen sınav haftasında öğrencilerimizin içini ısıtmak bizim için büyük bir mutluluktur.’’ Dedi.