Haber

BELEDİYE VERGİLERİNDE 2.TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ 30 KASIM

BELEDİYE VERGİLERİNDE 2.TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ 30 KASIM

Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Aksaray Belediyesi sınırları içinde emlak sahibi olan vatandaşlarımızın Emlak, İşyeri sahiplerinin Çevre Temizlik ve İlan Reklâm vergileri 2. Taksiti Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü veznelerinden ve www.aksaray.bel.tr adresine girerek e- belediye sisteminden vergilerini kolaylıkla yatırabileceği gibi 238378 numaralı posta çeki hesabından ödeme imkanına da sahiptir. Ayrıca vatandaşlarımız Kredi Kartı ile de borçlarını ödeyebilirler. Bilindiği gibi evlerden çevre temizlik vergisi tahsili su faturalarıyla tahsil edilmekte, ancak işyerlerinin çevre temizlik vergileri ayrı olarak belediyemizce tahsil edilmektedir.’ denildi.
Vatandaşlarımızın geçmiş yıllara ait birikmiş Emlak, Çevre Temizlik, İlan Reklam vergilerini de aynı yukarda belirtilen şekilde yatırabileceklerini belirten Mali Hizmetler Müdürü Mesut ÇELİK; ‘Vatandaşlarımızdan ricamız vergilerini süresi içerisinde son gün olan 30.11.2022 Çarşamba’’ Gününe bırakmadan bu günler içinde yatırmalarıdır. Vatandaşlarımız vergilerini zamanında yatırırlarsa son günlerde izdiham nedeniyle vergilerini yatırırken zorluk çekmezler.” dedi.
Ayrıca Vatandaşlarımız gayrimenkul alımlarında Belediyemize yeni beyan vermekle yükümlüdürler.
Yeni alınan gayrimenkul ile ilgili beyanname işlemleri o yıl sonuna kadar verilmelidir. Aksi halde vatandaşlarımız usulsüzlük ve vergi ziya cezası ödemek zorundadırlar.
Satışlardan dolayı vatandaşlarımız vergilerini düşürerek, mükellefiyetlerini sona erdirebilirler.
Yeni açılan işyerlerine ait Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri için beyanname ve bildirim vermek zorundadırlar. Adres değişikliği yapan veya işyerlerini kapatan mükelleflerimiz Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler.
Açıklamada son olarak Vergilerini zamanında yatırmayanların gecikme zammı ödemek zorunda kalacağı bilgisine yer verildi.