Haber

PAZAR ESNAFINA TEK TİP KIYAFET VE YAKA KARTI UYGULAMASI

 

PAZAR ESNAFINA TEK TİP KIYAFET  VE YAKA KARTI UYGULAMASI

BAŞKAN DİNÇER CUMA PAZARINDA ESNAFLARI TEK TEK ZİYARET ETTİ

TİŞÖRT VEREREK BEREKETLİ BOL KAZANÇLAR DİLEDİ

Aksaray Belediyesi ile Aksaray Manavlar, Pazarcılar, Balıkçıklar, Tavuk ve Yumurtacılar Odası işbirliği sonucu Cuma pazarında esnaflar ziyaret edildi.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Manavlar Odası Başkanı Kuddusi Yeşildal ile birlikte Cuma pazarına giderek tüm esnafları tek tek ziyaret edip bereketli bol kazançlar temenni etti.

Başkan Evren Dinçer üzerinde Aksaray Belediyesi logosu bulunan mavi renkli tişörtleri pazarcı esnaflara hediye ederek tek tip kıyafet uygulamasını başlatmış oldu.

Oda Başkanı Kuddusi Yeşildal “Cuma semt pazarımızı ziyaret ederek esnaflarımıza tişört hediye eden Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Evren Dinçer’e şahsım ve esnaflarımız adına Teşekkür ederim” dedi.

Aksaray belediyesi, 5957 sayılı hal Yasası’nın 13. Maddesi (ı) fıkrasına göre cuma semt pazarında hizmet veren pazarcı esnafına yönelik yaka kartı ve tek tip kıyafet uygulamasını başlattı.

Pazar esnaflarının vatandaşlar tarafından fark edilmesi ve belirlenen kurallara uymasının rahatlıkla denetlenmesi için tek tip kıyafet ve yaka kartı uygulamasına geçildi.

Pazarda satış yapan pazarcı esnafı tek tip kıyafet giyecek ve reyonlarına isimlerinin yazılı bulunduğu tanıtıcı kartlarını koyacak. Vatandaşlar, esnafların yakalarında bulunan kimlik kartları ve tezgâh üzerinde bulunacak ürün bilgi kartlarıyla, karşılaştıkları olumsuz durumlarda hangi ürünü kimden aldığı konusunda bilgi sahibi olabilecek.

Belediye zabıta ekipleri tarafından sürekli denetlenen pazar yerlerindeki iyileştirme çalışmaları vatandaşlar tarafından takdir edilirken, yasaların ön gördüğü uygulamalar ve yenilikler devam edecek.