Haber

BAŞKAN DİNÇER BİLİM MERKEZİNDE ÇALIŞMA YAPAN GENÇLERİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN DİNÇER BİLİM MERKEZİNDE ÇALIŞMA YAPAN GENÇLERİ ZİYARET ETTİ

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’GEÇLERİMİZ BİLİM MERKEZİMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE KULLANIYOR’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Bilim Merkezinde sokak hayvanları için barınak tasarlayan Aksaray Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerini ziyaret etti.

 

Yıl boyunca birbirinden farklı fuarlara, festivallere ve etkinliklere ev sahipliği yapan Aksaray Bilim Merkezinde gençler haftanın her günü gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışmalar gerçekleştiriyor. Günlük yaşamda ekonomik ve kullanışlı ürünler üretmek için çalışma yapan gençleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de yalnız bırakmadı.

 

 Aksaray Bilim Merkezinde sokak hayvanları için yaklaşan kış öncesinde barınak yapan gençler çalışmalarını Başkan Dinçer’e tanıttılar. Gün boyu çalışmalar yürüterek gecenin geç saatlerine kadar çalışan gençlerin ortaya çıkarttığı ürünleri inceleyen Başkan Dinçer, gençlerle uzun uzun sohbet etti.

 

Aksaray Bilim Merkezinin gençler tarafından yoğun olarak kullanılmasından memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bilim merkezinde kendini geliştirmek isteyen herkes için imkanın bulunduğunu belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Bilim Merkezimiz günün her saatinde gençlerimize hizmet veriyor. Gençlerimiz burada teknolojik gelişmeleri yakından takip etmenin yanında kendi fikirlerinde tasarladıkları ürünleri de yapma imkanı buluyorlar. Ulusal ve uluslararası platformlarda düzenlenen bilim teknik yarışmalarına bilim merkezimizde edindikleri tecrübe ile hazırlanıyor. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onları hayallerini gerçekleştirmeleri için destekliyoruz.’’ Dedi.