Haber

TAPDUK EMRE KİTAP KONAĞI AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI JÜLİDE SARIEROĞLU’NUN KATILIMI İLE AÇILDI

TAPDUK EMRE KİTAP KONAĞI

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI JÜLİDE SARIEROĞLU’NUN KATILIMI İLE AÇILDI

 

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI JÜLİDE SARIEROĞLU; ‘’AKSARAY’A HIZLI DEĞİŞİM YAŞATAN BELEDİYE BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM’’

 

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI JÜLİDE SARIEROĞLU; ‘’AKSARAY MODERN BİR KENT GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞMUŞ’’

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tapduk Emre Kitap Konağı’nın açılışını gerçekleştirmek üzere Aksaray’a geldi.

 

Açılış vesilesi ile geldiği Aksaray’da birtakım ziyaretlerde bulanan Sarıeroğlu Aksaray AK Parti İl Başkanlığında yaptığı konuşmada Aksaray’ın çok hızlı bir değişim yaşadığını söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Aksaray, görmeyeli çok değişmiş. Belediye Başkanımız burada çok başarılı işlere imza atıyor. Kendisini tebrik ediyoruz. Kaldırımları, yeşil alanları, orta refüjleri ile Aksaray Avrupa şehirleri gibi bir şehir olmuş.’’ Dedi.

 

Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Aksaray İl Başkanlığı ziyareti ardından Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu ziyaret etti. Çarşı merkezinde faaliyet gösteren esnaflarla sohbet eden Sarıeroğlu Aksaray Belediyesine de ziyarette bulundu.

 

Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun Aksaray Belediyesi’ne yaptığı ziyarette Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Belediye projeleri hakkında bilgiler verdi. Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in projelerini ilgi ile dinledi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’na günün anısına hediye takdiminde bulundu.

 

‘’KİTAPSEVERLER İÇİN ÖZENLE HAZIRLANMIŞ BİR TESİSİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’’

 

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tapduk Emre Kitap Konağının açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 

Tapduk Emre Kitap Konağının açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Öztürk, İl Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Aksaray İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, İş Kur İl Müdürü Mahmut Akkuş, SGK İl Müdürü Bilal Akgün, Tarım İl Müdürü Bülent Saklav, Memur-sen İl Başkanı Murat Görmez, oda başkanları meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Vatandaşların yoğun katılım sağladığı açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şu açıklamalarda bulundu; ‘’ Şehrimize kazandırdığımız 3. Kitap Konağımızın açılışına katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

 

Göreve geldiğimizde şehrimizde Nuri Yazıcı Kitap Konağı vardı. Gençlerimizin Kitap Konaklarına yoğun ilgi gösterdiğini gördüğümüzde bu ilgiye kayıtsız kalmayarak Kitap Konakları sayısını artırmak için çalışmalara başlamıştık.

 

Şehrimizin 3 farklı noktasında kitap konağı yapmak için başlattığımız çalışmanın ilkini Paşacık Mahallesinde gerçekleştirdik. Paşacık Mahallesinde hayata geçirdiğimiz Kitap Konağımızın açılışını geçtiğimiz günlerde yapmıştık.

 

Bugünde Hasas ve Nakkaş Mahallesinin kavşak noktasında yaptığımız Tapduk Emre Kitap Konağının açılışını teşriflerinizle gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyet Mahallesinde yapımına devam ettiğimiz kitap konağımızda da sona yaklaştık. İnşaallah kısa zaman içerisinde orayı da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

 

Birbirinden farklı yayınevlerine ait kitabın bulunduğu Kitap Konaklarına özellikle gençlerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Gençlerimize aile sıcaklığında sesiz ortamlarda ders çalışma, araştırma yapma ve kitap okuma imkanı tanıdığımız kitap konaklarımızda günün ilerleyen saatlerine kadar hizmet veriliyor.

 

Toplamda 600 metrekare kapalı alana sahip Kitap Konaklarımız iki kattan oluşuyor. Gençlerimizin isteğine, ilgisine ve fikirlerine göre projelendirdiğimiz Kitap Konağımız modern görünümü ile dikkat çekiyor.

 

Kitap Konaklarımızı gençlerimizin her türlü ihtiyacını karşılaması açısından bölümler halinde inşa ettik. Kalabalık gruplar için grup çalışma odaları, bilgisayar destekli araştırma gereği duyanlar için araştırma odaları, bireysel ders çalışma alanları, dinlenme alanı ile gençlerimize hitap edecek bir tesisi şehrimize kazandırdık.

 

Şehrimizde 4 farklı noktada hayata geçirilen Kitap Konaklarımızla, 2 farklı noktada bulunan Millet Kıraathanemizle ve her tesisimizin içine dahil ettiğimiz kütüphanelerle kitapseverlerin kitaba kolay ulaşmasını sağlıyoruz.

 

Göreve geldiğimizde şehrimizin bir ihtiyacı olarak tespit ettiğimiz Bilim Merkezi, Kadın Aktivite Merkezleri, Akmek Merkezleri, Mahalle Konakları ve Külliye projeleri gibi kültürel yatırımlarla toplumun her kesimine ayrı ayrı hitap edebilecek yatırımlarımızı gerçekleştirdik.

 

Bütün bu yatırımları Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışmalar yürüten hükümetimizin, Valimizin, Milletvekillerimizin, İl Yönetimimizin ve vatandaşlarımızın desteği ile başardık.

 

Şehrimize birlik ve beraberlik içerisinde yeni ve yenilikçi projeler kazandırmaya devam edeceğiz. Kitap Konağımızın açılışına teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, Tapduk Emre Kitap Konağımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ Dedi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in ardından kürsüye çıkan Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise yaptığı açıklamada şehre birbirinden güzel eserleri kazandıran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i tebrik etti. Milletvekili Aydoğdu, konuşmasının devamında Tapduk Emre Kitap Konağının hayırlı olmasını diledi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in tesisi katılımcılara tüm hatları ile anlatmasının ardından kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ise şu açıklamalarda bulundu; ‘’Aksaray’ı seviyoruz. Çeşitli vesileler ile Aksaray’a çok defa geldik. Bu ziyaretimizde de Aksaray’ın yolları ile kaldırımları ile yeşil alanları ile şehir düzeni ile çok daha iyi noktalara geldiğini gördük. Belediye Başkanımız ve çalışma arkadaşlarının ortaya koyduğu vizyonla bugün burada Aksaray’ı çok daha güzel gördüğümü ifade etmek istiyorum emeklerine sağlık. Kendilerini tebrik ediyorum. Tabi Ak Parti’nin Belediyecilik anlayışı bu Hizmet Belediyeciliği, inşa belediyeciliği, ihya belediyeciliği, her köşesi, ince bir işçilikle işlenen bir belediyecilik anlayışı var. Kadınları, gençleri yaşlıları düşünen ve imkan geliştiren bir anlayış var. AK Parti Belediyecilik anlayışımızın mimarı Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde ortaya koymuş olduğu çalışmalar, ortaya koymuş olduğu o çalışmalar doğrultusunda Ak Partimizin belediyecilik imkanları ile buluştuğu tüm şehirlerde gerçekten çok güçlü çalışmalar yapılıyor.  Birazdan ziyaret yapacağımız Kadın Aktivite Merkezlerinde 180 binden fazla kadına hizmet veriliyor. Mesleki kurslar veriliyor. Danışmanlık hizmetleri veriliyor. Belediyemizin diğer bir projesi olan Engelli Kordinasyon merkezimizde engellilerimiz için çok değerli çalışmalar yapılıyor. Engelli dostu belediyecilik anlayışı sergileniyor. Yaşlılarımız için çalışmalar yapılıyor. Yeni doğan bebeklerimizden tutun bütün alanlarda vatandaşın ayağına giden onu diğer imkanlarla buluşturan bir anlayış bu çok kıymetli. Sosyal Yardımlar noktasında belediyemiz gerçekten bir büyükşehir anlayışı ile çalışmalarını yürütüyor. Baktığımız zaman her vatandaşına el uzatan bütün vatandaşlarına el uzatan acısında tatlısında varlığında yokluğunda zor zamanında yanında olan belediyecilik anlayışı çok kıymetli. Ak Parti böyle bir anlayış böyle bir siyasi hareket gerçekten sevgi ile aşkla vatandaşlarımıza hizmet sevdasıyla çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın zaten mesaisini görüyorsunuz. Bugün 25 Kasım kadına yönelik şiddetle uluslararası mücadele günü bugün tüm dünyada kadına karşı şiddete ortak bir duruş sergileniyor. Ak Parti iktidarlarımız döneminde kadına yönelik şiddete karşı kararlı çalışmalarımız oldu bu kararlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ Dedi

 

Konuşmalarının devamında ülke gündemine yönelik açıklamalarda bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i tebrik ederek kurdela kesme töreni ile kitap konağının açılışını gerçekleştirdi. Dualarla açılışı yapılan Kitap Konağını Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer misafirlerine tanıttı.

 

Tapduk Emre Kitap Konağının görkemli bir törenle açılışını gerçekleştiren Protokol üyeleri ve  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile birlikte Nakkaş Kadın Aktivite Merkezine geçti.

 

 

BELEDİYEMİZ KADINLARIMIZ İÇİN ÖRNEK BİR KAZANÇ KAPISI OLUŞTURMUŞ

 

Tapduk Emre Kitap Konağı ziyaretinin ardından Nakkaş kadın aktivite merkezini gezen Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, kadın aktivite merkezindeki kursiyer bayanlarla bir süre sohbet edip Aksaraylı bayanların el emeği göz nuru ürünlerini inceledi. Kadınların toplumdaki yerlerinin her geçen gün artarak devam ettiğine vurgu yapan Sarıeroğlu hem ev ekonomilerine katkıları, hem de yeteneklerini sergileyebildikleri bir alanın olması nedeniyle Kadın aktivite merkezlerinin insana, kadına yapılan önemli bir yatırım olduğuna vurgu yaptı.

 

Aksaray Belediyesi’nin toplumun her kesimine yönelik yaptığı projeleri yerinde inceleyen Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu yapımı tamamlanarak aile ve sosyal hizmetler bakanlığına teslim edilen Sevgi Evlerini de gezdi. Kurum yetkililerinden bilgi alan Sarıeroğlu, devlet koruması altındaki çocuklar için Aksaray Belediyesi tarafından yapılan Sevgi Evleri projesini takdir ettiğini söyledi.

 

 

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ BAŞ TACIMIZDIR

 

Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Aksaray ziyareti kapsamında 3 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Lokman Akçağlayan’ın ailesini ziyaret etti. Şehit Lokman Akçağlayan’ın Taşpazar Mahallesinde yaşayan eşi, anne ve babasına taziyede bulunan Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, emirlerinde olduğunu söyledi.

 

AKSARAY YILDIZI PARLAYAN BİR ŞEHİR

 

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Engelli Kordinasyon merkezinde faaliyet gösteren engelli derneklerinin Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile buluştuğu Bilim Merkezinde engellilere yönelik yürütülen çalışmalar sunum yapıldı. Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya, Aksaray Belediyesinin girişimleri ile Türkiye’de ilk kez engelli derneklerinin tek çatı altında toplandığını belirtti. Ayrıca belediyenin projesi olan Engelsiz Yaşam Merkezinin yapımında sona gelindiğini açıkladı. Koordinasyon Başkanı Bekir Kaya, engellilere yönelik kamusal alanlarda ve yerel yönetimler aracılığı ile tanınan ayrıcalıkla ve kolaylıklardan dolayı Genel Başkan Yardımcısına, Milletvekillerine ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür etti.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Bilim Merkezinde engellilere yönelik Aksaray Belediyesi tarafından sunulan hizmetleri anlattı.

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu engelli dernekleri ile Aksaray Bilim Merkezinde gerçekleştirilen buluşmada Ak Parti hükümetleri döneminde engellilere yönelik yapılan çalışmaları anlattı.  Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu; ‘’Bugün Aksaray’da Belediyemizin etkileyici çalışmalarını görme fırsatımız oldu. Şehrimize baktık yollar ışıklandırmalar kadın Aktivite merkezi kitap konakları, engelsiz yaşam merkezi, kaldırımlar bisiklet yolları, bisiklet durakları, engelli şarj istasyonları inanılmaz gelişen parlayan ışıldayan kalkınan insanların yüzünün güldüğü mutlu bir şehir gördük. Bu çalışmalar büyük bir özveri ile büyük bir gayretle oluyor. Buradan Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer’e teşekkürlerimi sunuyorum. Ak Parti belediyeleri güzel bir kadro ile çalışıyor. Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer ve milletvekilimiz mütevazi bir şekilde görevlerini yerine getiriyorlar.

 

Özel evlatlarımız bizim için çok değerli Cumhurbaşkanımız bu konuda çok hasas kamu ve yerel hizmetlerde bu anlayışla çalışmalar yürütüyoruz. Hükümetlerimiz döneminde sosyal hizmetler noktasında devrim niteliğinde çalışmalar gerçekleştirdik.’’ Dedi.