Haber

CUMHURİYET MAHALLESİNDEKİ KADIN AKTİVİTE MERKEZİ’NİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

 

CUMHURİYET MAHALLESİNDEKİ KADIN AKTİVİTE MERKEZİ’NİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

 

Aksaray Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesine yaptırılan ve aynı zamanda Yunus Emre ile Çiftlik Mahallelerini kapsayan TOKİ bölgesinde yaşayan kadınların hem ekonomik hem de sosyal yaşamına katkı sağlaması planlanan Kadın aktivite inşaatının yüzde 80’i tamamlandı.

Temeli atıldıktan sonra büyük bir hızla inşaatı devam eden kadın aktivite Merkezi’nin çevre düzenlemesi aydınlatma ve iç tefrişatı yapılıyor.

Belediye park bahçeler müdürlüğüne bağlı ekipler kadın aktivite merkezinin bahçesine ve çevresine kilitli parke taşı döşediler. 

Bölgedeki kadınların sosyal kültürel eğitsel olarak ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabilmek amacıyla hayata geçecek olan merkezde: yüzme havuzundan fitness salonuna, hamamdan saunasına, meslek eğitim ve hobi kursları için atölyelerden, dersliklere, kütüphaneden kafeteryaya kadar çok sayıda hizmet sunulacak.

            TOKİ bölgesine ayrı bir katkı ve aktivite sunacak olan ve inşaatında son aşamaya gelinen kadın aktivite Merkezi’nin kısa sürede hizmete girmesi bekleniyor.