Haber

KİTAP KONAKLARINI GÜNLÜK 2 BİN 500 ÖĞRENCİ KULLANIYOR


 

‘’YARIYIL TATİLİNDE GENÇLERİN UĞRAK NOKTASI KİTAP KONAKLARI OLDU’’

 

 

Aksaray Belediyesi’nin öğrencilerin ve kitapseverlerin sosyal, kültürel, sanatsal alanda dolu dolu vakit geçirmelerini sağlamak için hizmete sunduğu Kitap Konakları günlük 2 bin 500 öğrenciyi ağırlıyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in eğitime destek vermek ve kitapseverlerin kaynak kitaba ulaşımını kolaylaştırmak amacı ile hayata geçirdiği Nuri Yazıcı Kitap Konağı, Tapduk Emre Kitap Konağı, Paşacık Kitap Konağı ve Zinciriye Medresesi Kitap Konağında sömestr tatilinde yoğunluk oluştu.

 

Soğuk kış günlerinde samimi ve sıcak ortamı ile hizmet veren kitap konakları gençlerin ilgisini çekebilecek nitelikte inşa edilmişti. Bu tesislerde bulunan bireysel çalışma odaları, kitap okuma alanları, araştırma alanları ve toplu çalışma alanları gibi bölümlerini öğrenciler severek kullanıyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de Kitap Konaklarını severek kullanan öğrencileri sık sık ziyaret ediyor. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Dinçer, çeşitli ikramlarda bulunarak kendi öğrencilik yıllarında yaşadığı anılarını paylaşıyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından yapılarak hizmete açılan Kitap Konaklarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte olduğunu belirten öğrenciler kitap konaklarını severek kullandıklarını belirttiler. Öğrenciler kitap konakları gibi güzel bir hizmeti sunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ettiler.