Haber

AKSARAY ŞEHİR MERKEZİNE YILIN İLK KARI DÜŞTÜ


 

BELEDİYE EKİPLERİ HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YAŞANMAMASI İÇİN 7/24 SAHADALAR

 

BAŞKAN DİNÇER; "BU SENE YOLLARA DAHA AZ ZARAR VEREN SOLÜSYON MALZEMESİNİN KULLANMASINA AĞIRLIK VERECEĞİZ"

 

 

Aksaray’da sabahın erken saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, şehir genelinde güzel görüntüler oluşturdu.

 

Meteorolojik verilere göre Aksaray geçmiş yıllara göre normallerin altında yağış almıştı. Bu durum kuraklığı da beraberinde getireceği endişesi vatandaşlarda oluşmuştu. Sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı mutlulukla karşılandı.

 

Kar yağışına karşı Aksaray Belediyesi ekipleri 7/24 teyakkuzda bekleyerek. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için yollara tuzlama ve solüsyon malzemesi serimi yaptılar. Konuyla ilgili konuşan Başkan Dinçer; "Kar yağışını bekliyorduk. Çok şükür sabaha beyaz örtüyle uyandık. Ekiplerimiz koordinasyon merkezinin yönlendirmesiyle buzlama ve olumsuzluk olan yollarda tuzlama ve solüsyon malzemesi serimi yaptılar. Bu sene solüsyon malzemesinin kullanımına ağırlık veriyoruz. Bu şekilde yollarımız daha az zarar görmüş olacak. Kar yeter ki yağsın, biz 7/24 çalışmaya hazırız. Kış lastiği ve kar zinciri hususunda lütfen hazırlıklı olalım. Rabbim hayırlısıyla bereketli yağışlar versin inşallah. Şuan itibariyle; 6 Pikap, 11 Kepçe, 6 Greyder, 25 Kamyon, 370 Personel, 12 Kar Küreme ve Tuzlama Aracı Karla mücadele timi olarak hazırda bekliyor." Dedi

 

Kar yağışı ile birlikte yeşil alanlar ve parklar beyaz örtüye büründü. Hasan Dağı ve Kılıçarslan Tepesi gibi kentin yüksek kesimlerinde kartpostallık görüntüler oluşturdu. Özlemle beklenen kar yağışının tadını çocuklar doyasıya çıkarttı.