Haber

OSB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

OSB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Mantı Başkanlığında gerçekleştirildi.

Aksaray Belediyesinde düzenlenen toplantıya Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Evren Dinçer, yönetim kurulu üyesi Ramazan Okutan ile OSB Müdürü Ayhan Ermiş katıldı. OSB Yönetim Kurulu toplantısına Kayseri Melikgazi ilçe Kaymakamı Erkaya Yırık da iştirak etti.  

Toplantıda; KOSGEB Aksaray Müdürlüğü binası yapım talebi, OSB içerisinde yer alan firmaların devir talepleri, 1 ve 2 No’lu sosyal tesisteki dükkânlar için yapılan ihale sonucu değerlendirildi. Ayrıca toplantının gündeminde yer alan OSB’nin alt yapısını ilgilendiren terfi merkezi yapım hususu ve ihale ile satışı gerçekleşen parsellerin ödeme ve son durumu görüşüldü.

Brisa ve E 90 karayolu OSB bağlantısı yolu güvenlik giriş kapısı ile yatırımcıların talepleri hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Aksaray Valisi Ali Mantı,  Aksaray’ın gelişmesinde OSB’nin katma değerinin önemli olduğuna vurgu yaptı. Organize Sanayi Bölgesinde yatırım ve istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü aktardı.