Haber

İNGİLTERE KRALI 3. CHARLES DEPREM KAMPANYASI BAŞLATAN BATI İNGİLTERE GÖNÜLLÜLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

İNGİLTERE KRALI 3. CHARLES DEPREM KAMPANYASI BAŞLATAN BATI İNGİLTERE GÖNÜLLÜLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

 

İngiltere’de pek çok sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in İngiltere ziyaretine eşlik eden Batı İngiltere Gönüllüleri Derneği, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem dolayısıyla yardım kampanyası başlattı.

 

Dernek Başkanı hemşerimiz Özkan Kalkan öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası İngiltere’de büyük ses getirdi. İngiltere’de yaşayan gurbetçi dernekleri ve yardım gönüllülerinin desteklediği kampanyada insani yardım, ayni ve nakdi yardımlar kabul edildi.

 

İngiltere Kralı 3. Charles Londra’nın Hounslow bölgesinde gelen yardımları hazırlayan Türkleri ziyaret etti. İngiltere Kralı 3. Charles’a çay ikramı yapıldı.

 

Batı İngiltere Gönüllüleri Derneği Başkanı Özkan Kalkan, ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerde yaşanan felaketi ve acıları derinden hissettiklerini söyledi. Batı İngiltere Gönüllüleri Derneği olarak depremlerden etkilenen bölgede yaraları sarmak için yardım kampanyası başlattıklarını belirten Dernek Başkanı Özkan Kalkan, İngiltere Kralı 3. Charles ve Türkiye Büyükelçisi Ümit Yalçın kampanyayı organize eden dernek üyeleri ve gönülleri ziyaret ettiğini söyledi.

 

Batı İngiltere Gönüllüleri Derneği Başkanı Özkan Kalkan, toplanan yardımların deprem bölgesine gönderileceğini ve kampanyanın devam ettiğini belirtti.