Haber

MAKAS KENT PARK AKSARAY’A YAKIŞIR HALE GELİYOR

MAKAS KENT PARK AKSARAY’A YAKIŞIR HALE GELİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRE KİMLİK KATAN YAŞAM ALANLARI İNŞA EDİYORUZ’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından Makas mevkiinde yenileme çalışmalarına başlanılan Makas Kent Park’ta çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

 

Şehrin en yoğun kullanılan kavşak noktalarından olan Makas Kavşağında bulunan mevcut parkın dört bir etrafının yoğun yol ağı bulunması sebebi ile parka güvenli ulaşım zorlaşıyordu. Bu sebeple park tam kapasite olarak kullanılamıyordu. Yollarda yapılan yeni düzenleme ile park daha kullanışlı hale getirildi.

 

Vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilmeleri için yenileme çalışması başlatılan parkın işlevselliği artırılıyor. Yapımı devam eden parkın; kafeteryası, yeni nesil oyun parkı, yeşil alanları, süs havuzları ve yürüyüş yolları baştan aşağı yenileniyor. Yaz aylarında vatandaşların kullanımına sunulmak için hazırlanan parkta kafeterya olarak kullanılacak binanın kaba inşaatı tamamlandı.

 

Makas mevkiinde bulunan parkın tüm alanlarında yenileme çalışmaları gerçekleştirildiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Makas Kavşağı; Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı ile Aşık Molla Caddesi’nin kesiştiği noktada bulunuyor ve şehrimizin en yoğun kullanılan kavşakları arasında yer alıyor. E-90 Karayolundan şehrimize giriş ve çıkışlarının yapıldığı makas kavşağında birçok çalışma yaptık. Şehrimizin aynası konumunda yer alan Makas kavşağında bulunan parkı şehrimize yakışır biçimde yeniliyoruz. Yenileme çalışmalarımızı tamamladığımızda parkımız daha şık daha kullanışlı hale gelecek.’’ Dedi.