Haber

AKSARAY BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

 

 

Depremin yaralarını sarmak için seferber olan Aksaray Belediyesi, bölgedeki temizlik çalışmalarına destek vermeye devam ediyor.

 

Deprem sonrası şehirde atıklardan kaynaklı yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmak ve olabilecek salgın riskinin önüne geçebilmek amacıyla önlemlerini sıkılaştıran Aksaray Belediyesi temizlik ekipleri; çöplerin toplanması, sokak ve caddelerin süpürülmesi ve olası sağlık sorunlarından vatandaşları korumak için dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

 

Aksaray Belediyesi ekipleri depremin ilk gününden itibaren tüm personel ve ekipmanlarıyla bölgede enkaz kaldırma, sıcak yemek hizmet, geçici barınma ihtiyacının karşılanması gibi hizmetler verdi.

  

Kahramanmaraş’da Aksaray Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Ekiplerimizle birlikte deprem bölgesinde ihtiyaçları karşılamak için ilk andan itibaren özveriyle çalışıyoruz. Yaraların bir an önce sarılması bölgede normale dönülmesi için üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya gayret ediyoruz. Deprem bölgesine gönderdiğimiz temizlik ekiplerimiz; temizlik ve hijyen sorunlarına karşı hızla genel temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bölgedeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için canla başla görev yapan ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.